Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Co nás čeká v Essenu 2010 – první díl

Se začátkem září zahajujeme několikadílný seriál o nejočekávanějších hrách, které si budete moci na vlastní oči prohlédnout, pokud se zúčastníte výstavy v německém Essenu. Ta se koná od 21. do 24. října 2010. Postupně se v abecedním pořádku podíváme na novinky, ale i rozšíření již stávajících her, jejichž představení se očekává právě v některém z pavilónů v Německu.

1) 51st State

Od autora Ignace Trzewiczka přichází karetní hra, která je svým herním systémem přirovnávána k Race for the Galaxy. Její designér má na svědomí již velmi pozoruhodný Stronghold, který byl navržen na hru roku v ocenění International Gamers Awards.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/73369/51st-state

2) 7 Wonders

Antoine Bauza stvořil vynikající a nezapomenutelné Ghost Stories, které se řadí mezi úžasně atmosférické kooperativní deskové hry. Vše je připravováno v distribuce Asmodée a Repos Production. Podobně jako 51st State se jedná primárně o karetní hru s žetony a hráčskými plánky. Podobně jako jeho předchozí hra, i 7 Wonders budou vynikat grafickým ztvárněním, které má na svědomí Miguel Coimbra (Cyclades, Giants, Small World, The Adventurers).

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/68448/7-wonders

3) Aether

Od finského designéra Touko Tahkokallia přichází abstraktní desková hra, která ve své krabici přináší všechny čtyři elementy a jejich nekonečné soupeření. Jedná se o klasickou hru s pokládáním dílků v novém kabátu a se zajímavými novými taktickými výzvami.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/68943/aether

Zahrát online si ji můžete zde: http://onnigames.com/games/aether/

4) Age of Industry

Oficiálně již bylo představeno a uvedeno na trh, v Německu bude k dispozici pouze lokalizovaná verze. Zmiňujeme hlavně proto, že jejím autorem je Martin Wallace a jedná se na pohled o velice zajímavou deskovou hru.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/65901/age-of-industry

5) Agricola: The Goodies Expansion a Agricola Gamers Deck

Jedna z nejlepších deskových her se dočká dalších drobných vylepšení. Zatímco první jmenovaný balíček je pouze uskupením většiny dříve vydaných menších rozšíření, Gamers Deck je balení nových 120 karet.

http://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/73833/agricola-the-goodies-expansion

6) Asara

Staňte se budovatelem věží, ukradněte ty nejkvalitnější části vychytralou taktikou soupeřům pod rukama. Od vynikající dvojice Wolfgang Kramer a Michael Kiesling přichází nová strategická hra pro firmu Ravensburger. Třeba se dočkáme nové hráčské hry od Ravensburgru.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/72991/asara

7) Automobile

Nové vydání hry Martina Wallace od firem Mayfair a Lookout Games s tématem starších krásných automobilů. Hráči se postaví do rolí majitelů továren na automobily na začátku dvacátého století.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/39351/automobile

8) Bargain Hunter

Karetní hra od zbožňovaného Uwe Rosenberga, který vymyslel Agricolu. Jedná se o druhé vydání, protože Bargain Hunter poprvé vyšel už v roce 1998. Teď se dočká nové tváře od firmy Valley Games.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/338/bargain-hunter

9) Basilica

Velmi zajímavou grafiku nabízí novinka od polského autora Lukasze M. Pogody. Ve hře se utkají dva stavitelé při stavbě středověké katedrály.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/38931/basilica

10) Betrayal at House on the Hill

Přání spousty fanoušků se splnila v letošním roce, když firma Avalon Hill naplánovala nové (druhé) vydání svojí výborné hry Betrayal a House on the Hill. Na průzkumu sídla, v němž straší, hráči zažijí společně hromadu zábavy. Dům si vytváří sami hráči z dílků a tím si zajistí pokaždé jiný zážitek.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/10547/betrayal-at-house-on-the-hill

11) Cadwallon: City of Thieves

Fantasy Flight Games připravuje hru, v níž se stanete členem jedné ze zlodějských band a užijete si atmosférického života ve fantasy městě. Více jsme už Cadwallonu psali zde.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/69120/cadwallon-city-of-thieves

Co nás čeká v Essenu 2010 – druhý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – třetí díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – čtvrtý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – pátý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – šestý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – sedmý díl

Zdroj: boardgamegeek.com

Co nás čeká v Essenu 2010 – první díl
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Men at Work – dobrodružný život na staveništi