Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

DeskoveHry.com mění hodnocení deskových her

Nový rok je vždy časem předsevzetí. My místo předsevzetí raději rovnou svoje záměry plníme. Sice se nám nepodařilo nakonec z časových důvodů spustit změny rovnou k 1. 1 2012, ale nakonec jsme se o čtrnáct dnů později dočkali. A co jsme si to vlastně pro vás přichystali za lahodné novinky?

Především jsme se rozhodli změnit systém hodnocení. Z procentního hodnocení od nuly do sta nebyla zcela patrná kvalita hry. Proto jsme se rozhodli zrušit jakékoliv číselné hodnocení. S touto změnou mizí dílčí hodnocení originality, hratelnosti a zpracování. Všechno nahradí slo(v)ní hodnocení ve dvou formách. Zjednodušené hodnocení vám ukáže náš redakční slon a to na rozsahu stupnice 1-6. Abyste věděli, jaká slůvka v hodnocení máte očekávat, zde jsou:

ŠPATNÁ
Představuje hru, kterou nedoporučujeme, protože by mu z něj mohly naskákat pupínky. Takto označená deskovka má závažné nedostatky, které vám pokazí zážitek. Raději se takovým kouskům vyhněte.

SLABÁ
Desková hra označená jako slabá není zrovna žádná výhra. Její klady převažují nad zápory, ale přesto se na ní dá najít nějaký ten důvod, proč ji hrát. Jenže obvykle těch důvodů není příliš a najde si tak pouze málo hráčů, zejména fanoušků daného tématu, které bude bavit.

PRŮMĚRNÁ
Zcela obyčejná desková hra, jakých tu už stovky byly a zase budou. Možná v něčem vyniká, ale další vlastnosti ji sráží dolů. Na nějakou chvilku vás zabaví, ale nejspíš ji brzy opustíte kvůli nějaké blyštivější a zábavnější. Občas se k ní vrátíte.

DOBRÁ
Dobrá je hra konečně výtvorem, který se povedl. Bude vás bavit. Sice má nějaké ty mouchy, které vám zážitek mohou pokazit, ale lze je odpustit. Dobrá hra už je vhodným přírůstkem do sbírky.

VÝBORNÁ
U výborné deskové hry nemusíte mít strach, že by zapadla prachem na poličce. Rádi ji vytáhnete při jakékoliv příležitosti. Nabízí skvělou hratelnost a vynikající nápady, které dohromady vytváří výbornou zábavu. A přesně o tom deskové hry jsou v první řadě.

PECKA
Z hraní pecky budete mít zážitek na celý život. Je to naprosto bezchybná hra, která vás pohltí a získá si vaše srdce. Budete ji chtít hrát dnem i nocí a vystavíte si ji hrdě na poličce. Takových her není příliš a jedná se o opravdu elitní klub.

Ale takové jedno slůvko většinou nedokáže vystihnout naše myšlenky. Proto kolem obrázku redakčního slona najdete ještě rozvedené hodnocení, které vám jasně přednese náš názor na hru. Hned pod ním také najdete konkrétně vyjmenované klady a zápory, což je jediná část, kterou zachováváme z předchozího hodnocení.

Druhou novinkou je snížení frekvence recenzí cca na čtyři týdně oproti stávajícím pěti. Proč? Má to jeden důvod: náš slon se totiž rozhodnul vydat do světa. Během několika dní tak představíme anglickou verzi našich stránek, na kterých bude vycházet týdně jedna až dvě recenze v anglickém jazyce. Věříme, že se tak rozšíří naše čtenářská základna a my vám budeme moci nabídnout ještě zajímavější recenze na světové hry.

Doufáme, že se vám naše novinky líbí. Rádi si přečteme vaše názory v komentářích pod tímto článkem.

DeskoveHry.com mění hodnocení deskových her
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Tarantule Tango – tanec s pavouky