Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Deskovky na Vánoce? Část 15: Horrorové hry

Růst deskoherního odvětví v naší malé zemi umožnil, aby k nám zavítaly i hry, které by jinak zůstaly za branami jazykové bariéry. Horrorové hry mají docela omezené publikum, ale přesto se z nich můžeme radovat i my.

 

Nemesis

Nemesis není bezchybnou hrou, ale to nic nemění na faktu, že je ultimátním zážitkem pro každého, komu v žánru deskových her chybí pořádné horrory. Hráči se ocitnou na plavidle mířícím domů a sdílí své kajuty se strašlivými stvořeními. Paraziti se usadí v břichu hostitele, odkud si prokoušou cestu ven. Vyvíjet a růst umí ale i mimo oči všech, a pak dokáží překvapit. Úspěch hráčů závisí hodně na hluku, ale trochu i na štěstí. Boj je vyhodnocovaný s pomocí kostek a všichni hráči partii neukončí současně. To je také nejzásadnější výtka k celému soupeření. Ale zážitek ze hry, vizuální i herní, převažuje a veze se na výrazně pozitivní vlně. Nemesis je vynikající hrou, která dorovná a předčí vaše očekávání.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-nemesis-vetrelci-doleteli-na-zemi

 

 

Děsnej krvák

Děsnej krvák je hra, která zaplňuje díru na českém trhu a to více než úspěšně. Horrorové hry bychom tu zatím hledali marně. Navíc tato novinka k tématu přistupuje s lehkostí a nechce být za každou cenu vážná. Hráči dostanou do rukou řadu zajímavých příležitostí, jak získávat body. Ty jsou nakonec vším, o co jde v rámci partie, ale nijak to nekazí atmosféru. Hráči sice musí v důležitých situacích spoléhat na štěstí, ale kromě toho závisí výsledek i na schopnostech. Partie přináší řadu zajímavých změn, díky kterým zůstane hra svěží i po řadě partií. Děsnej krvák je hra, které šarlatová barva opravdu moc sluší!

http://www.deskovehry.com/recenze-desnej-krvak-aneb-masakr-motorovou-pilou-na-vlastni-kuzi/

 

 

Zombicide: Zelená horda

Zombicide: Zelená horda nabízí nový výlet do fantasy prostředí, kde virus opustil lidská města. Nakazili se orkové a následkem je smrtící útočná vlna zelených monster. Postavit se jim musí hráči, ale současně se musí poprat také s nepředvídatelnými nekromanty a jejich posluhovači. Nový box nabízí zajímavé prvky a to všechno se zaručenou zábavou. Zombicide: Zelená horda je skvělým rozšířením sbírky nemrtvých.

http://www.deskovehry.com/recenze-zombicide-zelena-horda-nemrtvi-v-kuzi-orku/

 

Nesmíme vynechat ani jednu hru, jejíž recenze je stále v přípravě a které se před Vánoci nedočkáte. Přesto by v tomto seznamu neměla chybět, protože už ji hrajeme a své místo tu určitě má.

 

Arkham Horror 3. edice

 

 

A jako bonus ještě jedna hra, která sice vyšla v angličtině, ale horrorový seznam by bez ní nebyl kompletní:

 

Nyctophobia

Nyctophobia je horrorový zážitek a ne proto, že by se jednalo o špatnou hru. Právě naopak. Atmosféra v této vyvražďovačce by se dala často krájet, protože nikdy nevíte, kdy a kde na vás vrah vybafne. Zábava mimo tah nakonec je hodně v režii samotného lovce, který by měl dělat zábavu a trochu hru okořenit. Při hledání auta s brýlemi na nose musíte spoléhat pouze na svůj hmat, zatímco lovec má k dispozici veškeré dostupné vymoženosti. Nyctophobia je jednou z mála horrorových her a rozhodně to zážitku svědčí.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-nyctophobia-horror-na-stole/

 

Prozkoumávejte dál
Deskovky na Vánoce? Část 1: Karetní hry pro rodinu