Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Deskovky na Vánoce? Část 9: Logické hry

Svátky Vánoční nejsou zrovna časem, kdy byste si chtěli asi namáhat mozek přemýšlením. Ale přesto někteří hráči upřednostňují logické hry.

 

Quartino

Quartino je abstraktní hra. Zábava vyřezaná ze dřeva, která nabízí několika hráčům, jak porovnat své síly v pokládání kamenů. Ve dvou jde o největší bitvu, zatímco ve více jde hlavně o zábavu bez výrazných možností, jak všechno ovlivnit. Hra je ale krásně rychlá a to i ve větším počtu hráčů. Každý se její pravidla snadno naučí. Průběh partie je zajímavý a právě díky němu se nám Quartino opravdu zamlouvá.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-quartino-ctyri-puntiky-ctyri-ctverecky/

 

 

Sagrada

Sagrada je velmi pěkná kostková hra, ve které ale po losu a hození hráči používají kostky zcela abstraktně. Vytváří z nich vzory podle zadání a snaží se nastřádat co nejvíce bodů. Partie jsou pěkně variabilní, rychlé a jednoduché. Sagrada nemá náročná pravidla, ale rozhodně disponuje moc pěknou hratelností.
 

http://www.deskovehry.com/recenze-sagrada-vitraze-z-kostek//

 

 

Dračí palác

Dračí palác je abstraktní hrou, která zaujme v první řadě zpracováním. Ale i pokud byste si krabici koupili pouze na základě tohoto prvního dojmu, určitě nebudete zklamaní. V rámci abstraktních her se jedná o velmi solidní počin, který do průběhu přidává i solidní dávku náhody. Hra odsýpá a nevadí jí jakýkoliv počet hráčů. Kameny si odebíráte ze společného hradu naslepo, a pak z nich stavíte skupinky na svém vlastním plánu. Dračí palác je výbornou hrou pro začátečníky, ale i zkušení hráči v ní objeví spoustu rozšiřujících možností.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-draci-palac-postaveny-z-kosticek/

 

Prozkoumávejte dál
Dárky na Vánoce – deskové hry pro předškolní děti