Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Hlasování o Golden Geek Award 2010 jde do finále

Už zbývá jen málo cen letošního roku, které nebyly vyhlášené a právě mezi ně se řadí jedna opravdu výjimečná. Účastní se jí každý rok velký počet hlasujících, kteří se řadi mezi fanoušky deskových her. Volba je přesto omezena pouze na aktivní členy komunity, kteří platí v tamější měně GeekGold. Díky velké šířce názorů a pohledů na hry se Golden Geek Award v posledních letech řadí k těm důležitějším herním oceněním.

Po nominačním kole a užším vyřazovacím kole jsou konečně známí tři finalisté v každé z třinácti vyhlášených kategorií. Nás může těšit, že jednu z užších nominací proměnili v postup také výborní Vládci podzemí Vládi Chvátila. Podobně jako jeho Space Alert v případě International Gamers Award 2010, i tentokrát se jedná o nominaci za inovace v žánru. Soupeři jsou mu u nás zatím neznámé Katakomby (Catacombs) a hra, které se paradoxně jmenuje Inovace (Innovations).

Zajímavá situace vládne ve strategických hrách, kde si to rozdají elegantně jednoduší Mořeplavci s propracovanější Hansou Teutonicou a s hrou Steam od Martina Wallace.

Za grafiku a prezentaci si zaslouženě vybojovali nominaci skvělé Cyclades (Kyklády) po boku s dobrodružnými Adventurers a klasickým War of the Rings ve sběratelské edici.

V kategorii karetních her se očekává těsný souboj hry Thunderstone, kterou u nás začátkem příštího roku vydá MindOK s vychvalovanými Summoner Wars.

Sekci rozšíření ovládnul hned dvěma nominacemi Dominion, zatímco mezi rodinnými hrami je přetlak zajímavých her. S krásným a jednoduchým Tobagem se budou o titul prát Forbidden Island od Matta Leacocka (Pandemic) a dnes již jednou zmiňovaní Adventurers.

Zajímavý také je fakt, že velice vyzdvihovaná hra Small World se neprobojovala do finále v žádné z třinácti kategorií.

To samozřejmě není všechno. Kompletní nominace naleznete na konci tohoto článku, ale nejdřív přijdou na řadu důležité informace.

Pokud se chcete přidat k hlasování, můžete tak učinit na adrese http://www.boardgamegeek.com/geekawards/boardgame. Máte na to čas do 14. listopadu, kdy bude hlasování veřejnosti uzavřeno. Vítěze pak pořadatelé oznámí 20. listopadu na tradičním festivalu deskových her BoardGameGeek.CON v Texaském Dallasu.

Kompletní nominace:

2-Player Game
Campaign Manager 2008
Summoner Wars
Washington’s War

Abstract Game
FITS
Mosaix
Ubongo 3D

Artwork & Presentation
The Adventurers
Cyclades
War of the Ring Collector’s Edition

Card Game
Innovation
Summoner Wars
Thunderstone

Children’s Game
Castle Panic
Forbidden Island
The Magic Labyrinth

Expansion
Dominion: Prosperity
Dominion: Seaside
Kingsburg: To Forge a Realm

Family Game
The Adventurers
Forbidden Island
Tobago

Innovative
Catacombs
Dungeon Lords
Innovation

Party Game
Dice Town
Telestrations
Wits & Wagers Family

Print & Play
D-Day Dice
Infection Express
Zombie in my Pocket

Strategy Game
Endeavor
Hansa Teutonica
Steam

Thematic Game
Chaos in the Old World
Tales of the Arabian Nights
War of the Ring Collector’s Edition

Wargame
Conflict of Heroes: Storms of Steel! Kursk 1943
D-Day at Omaha Beach
Washington’s War

Zdroj: boardgamegeek.com

Hlasování o Golden Geek Award 2010 jde do finále
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Athéna – archeologická logika