Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

První dojmy: A Tale of Pirates – nastavte kurz na Essen Spiel 2017!

a-tale-of-pirates-03

Možná jste si mysleli, že scénáře v deskových hrách jsou pouze pro hrdiny nebo sci-fi bitvy. Možná jste si mysleli, že přesýpací hodiny vám umí jen dýchat na krk. Možná jste si mysleli, že piráti jsou nudní patróni, se kterými není legrace. A bez ohledu na to, jestli jste věřili jen jedné nebo všem třem předchozím prohlášením, A Tale of Pirates je desková hra, která vám je vyvrátí.

My dostali jedinečnou příležitost nahlédnout na tuto hru už dnes a nabídneme vám tedy svoje první dojmy. Třeba vás zaujme podobně, jako nás. A Tale of Pirates je hra, která se odehrává napříč několika partiemi, kterými jsou různé scénáře. Těchto kapitol je celkem deset a každá má svoji vlastní obálku a příběh.

V každé partii ale na hráče čeká uprostřed stolu kartonová loď s otvory. Právě sem budou hráči umisťovat přesýpací hodiny, aby aktivovali nejrůznější akce. Samotné plavidlo leží na moři, jež představuje kulatý kartonový plán. A právě jeho kulatého tvaru využijí autoři k vykládání dobrodružství, hrozeb i zajímavých setkání pro všechny loďmistry. Okolí je rozděleno na šest sektorů.

a-tale-of-pirates-02

Hráči budou fungovat jako jedna posádka. Každého člena představují jedny přesýpací hodiny. Jednotliví hráči tedy mají každý svoje. Hráč si vybere akci z nabídky, položí sem hodiny, otočí je a písek se začne sypat. V tu chvíli ještě nemůže akci provést, ale musí čekat třicet vteřin, než se písek přesype. Teprve poté může konečně jednat. Pak si přesýpací hodiny vezme zpět a může je použít znovu jinde na lodi.

V rámci plavby mají hráči řadu různých akcí. Mohou vyšplhat na stěžeň a rozhlédnout se, opravovat loď (některá místa mohou být zablokována poškozením), nabíjet děla nebo střílet. Na hráče se postupně řítí různé nástrahy a oni se s kartami musí postupně vypořádat. Aby hra nebyla pokaždé stejná, spoustu dalších prvků (včetně zvukových efektů) s sebou přinese aplikace, která je nedílnou součástí hratelnosti!

Hra vypadá naprosto famózně a napětí čiší z každého tahu. Hráči jsou neustále pod stresem, ale současně mají vždy šanci si trochu oddechnout, když čekají na uplynutí písku. V té době se mohou radit s ostatními. Kooperativní zážitek je tu hlavně o organizaci práce, protože se musí členové posádky vyrovnat se vším, co se na palubě odehrává. Působí to tedy trochu jako Space Alert z pirátského prostředí.

a-tale-of-pirates-01

Jenže scénáře jsou tím, co slibuje opravdové zážitky. Jednotlivé příběhy budou přidávat nové prvky a především zážitky. Otázkou zatím zůstává znovuhratelnost celé krabice a také obtížnosti v různých počtech. Protože se všechno odehrává v reálném čase, určitě se nemusíme bát o přehnanou délku. Naopak se všichni budou obávat, že času bude na všechno potřebné až krutě málo.

Zpracování působí na první pohled luxusně. Krásná kartonová loď je doplněna různými prvky, které dále rozšiřují zážitky. Lze rozvíjet plachty a srdíčka představující životy jsou zavěšena za hranu paluby. Všechno je součástí opravdu intenzivního zážitku, který můžete mít doma už za 14 dnů.

Ale kdeže vlastně tuto hru seženete? Pokud chcete být mezi prvními, kdo si ji zahrají, pak musíte na veletrh Spiel 2017, který se koná v Essenu v Německu. Víme však, že mnozí z vás už jednou a proto vás určitě bude daleko víc zajímat vydavatelství Cranio Creations, které tuto novinku s sebou na prodejní výstavu přináší. A vy všichni si ji můžete odnést od stánku 1-A118 za zvýhodněnou cenu 50 eur.

Prozkoumávejte dál
Preview: Roots of Mali