Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Cubissimo – logika podle Picassa

cubissimo-15

Když má člověk rád hranaté tvary, musí si dávat dobrý pozor. Pojí se s nimi také ostré hrany a při manipulaci i jejich vytváření potřebujete také pořádnou dávku trpělivosti. A právě tu v nás všech prověří nová logická hra pro jednoho účastníka názvem Cubissimo. Vytvořil ji Alain Brobecker a s vydáním pomohla francouzská společnost Djeco. Jedná se o novinku pro rok 2017 a u nás ji distribuuje společnost Patagonie.

Jedná se o krabici se stylově zahnutými hranami přesně v kontrastu s jejím názvem. Tmavě modrá barva a především různě tvarované kostičky by mohly naznačovat Tetris. Na všechny hráče svojí magií zapůsobí celkem sedm barevných kostiček, které mají tvary malého i velkého L, ale jsou tu i zahnuté a také písmenko T. Kromě kostiček ale krabice obsahuje také 30 karet, které představují každá jedno zadání.

cubissimo-06

Jednotlivé úkoly lze podle obtížnosti rozlišit na tři skupiny vždy po deseti kartách. Každá na sobě má natištěné nejen jednu až tři hvězdičky, které označují náročnost, ale také rozmístění několika kostiček. Právě ty hráči položí na stůl před sebe, zatímco všechny ostatní mohou mít zatím stranou na hromádce.

 

Teprve poté, co všechno vypadá přesně jako na obrázku karty, může vzít hráč do ruky ostatní kameny a začít řešit svoji úlohu. Cíl je jednoduchý – vecpat všechny kameny do vzoru tak, aby na konci stavění vznikla před hráčem kompaktní malá krychlička o rozměrech tři krát tři krát tři kostičky. Některé kameny tak budou po celé straně, jiné se budou proplétat někde vnitřkem.

Každé zadání má pouze jedno řešení, které je uvedeno stranou od karet – v samotné příručce s pravidly. U jednotlivých úkolů stačí pohled z jednoho úhlu, aby hráči bylo jasné, jak má celou kostku poskládat.

cubissimo-01

Řešitelé potřebují při skládání prověřit především svoji představivost. Ta musí být na opravdu vysoké úrovni, protože hráči musí dokázat uvažovat ve všech třech nám známých rozměrech. Kostičky se různě doplňují, obíhají a mísí. Tady je třeba dobře vnímat tvary všech dílků, protože ty lze různě otáčet, aby do sebe zapadly tím ideálním způsobem.

Hráči si u řešení užijí spoustu zábavy. Třicet úkolů se sice v konkurenci jiných her může zdát jako málo, ale i tento počet dostačuje na spoustu hodin řešení. Už ty základní úkoly vás prověří, ale postupně také naučí, jak vše řešit. Právě na těchto prvních zadáních se mohou naučit skládat kostičky do prostoru i menší hráči. Pro děti to je ještě podstatnější trénink a vylepšování schopností.

cubissimo-12

Takže proč je vlastně Cubissimo hrou trpělivosti, jak se sama tituluje? To proto, že všechny dílky se vám motají pod rukama a vy si nikdy nemůžete být jistí, která kam patří. Alespoň zpočátku, než se s nimi seznámíte. Naštěstí jich je pouze sedm, což leccos usnadní. Cubissimo je výborný logický prostorový hlavolam, který poskytuje pořádnou porci výzev a zábavy.

Recenze: Cubissimo – logika podle Picassa
Cubissimo je překvapivou a velice solidní hlavolamovou novinkou, která poskytuje novou výzvu pro vaše mozkové buňky. Tahle potrava vám nějakou chvilku vydrží, ale třicet úkolů prostě není moc. Na druhou stranu hlavolamů, které prozkouší vnímání prostoru, nikdy není dost. Cubissimo tak umí udělat radost všem milovníkům trpělivého přemýšlení.
Klady:

+ prostorová výzva
+ nižší obtížnost i pro menší řešitele
+ dřevěné zpracování
+ řešení není přímo na kartách
Zápory:

- třicet úkolů je pouze průměrný počet
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Venezia 2099 – marný boj s vodou