Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Gravitrax – co přináší rozšíření Stavba a Dráha

gravitrax-rozsireni-05

Každá dráha jednou dosáhne svojí maximální délky. Stavitele zarazí plocha pozemku, výška nebo prostě obyčejný nedostatek materiálu. Je hned několik způsobů, jak situaci zachránit, ale většina z nich vyžaduje nový přísun financí.

Ale proč by se mělo něco takového stát malému staviteli, který si hraje s kuličkovou stavebnicí Gravitrax? Na záchranu přichází rozšiřující krabice Stavba a Dráha. Tu nabízí všem fanouškům vydavatel základního boxu, firma Ravensburger.

Obě krabice na víku ukazují hned, co na stavitele uvnitř čeká. Jsou to v obou případech prvky, které použijete k vyrobení větší a zajímavější trasy pro kuličky. V případě Dráhy všemu vévodí hlavně plastové dílky, kterých není nikdy dost – právě s nimi vytváří děti vysoké věže. Bez těch nemají koule hybnou sílu, která stojí za veškerou zábavou.


gravitrax-rozsireni-11

Box se jménem Stavba jde trochu jiným směrem a nechá stavitele rozšířit základnu celého svého snažení. Nechybí tedy dvě kartonové desky, které umožní celou dráhu rozšířit na větší plochu. Celkem tak dostanete šest čtverců, které už dohromady propojené vyžadují docela velký stůl. Součástí druhého rozšíření je ale také plastová deska, která vytváří plošinu ve výšce a místo, kam je možné jednotlivé šestiúhelníky připevnit.

Obě krabice se pak shodují v tom, že navíc nabízí plastové kolejnice a také několik výhybek nebo zatáček. Každá na to jde zase trochu jinak, aby byla nabídka opravdu variabilní. V Gravitraxu totiž najdete nejen šestiúhelníkové stavební kameny se zatočenými korýtky, ale také dvojdílné stavební prvky – kámen s otvorem, do kterého je možné zasadit různé zelené prvky a tím si jejich funkci přizpůsobit.

Hlavní otázkou, kterou si ale tato recenze klade, není hodnotit obsah krabic. Ty za rozumné peníze umožňují rozšířit stavební možnosti. Na hranice základní krabice totiž narazíte velmi rychle, ačkoliv je startovní sada obrovská a obsahuje opravdu pořádnou porci dílků. Jenže děti i dospělí, když už se jednou do stavby pustí, chtějí stavět dál a výš.

gravitrax-rozsireni-08

A nová rozšíření jsou přesně tím ideálním prostředkem, jak toho dosáhnout. Dostanete v nich všechno to, po čem začnete toužit, jakmile začnete hledět výš a dál. Dokonce jsou tu i nové kuličky, aby bylo na větší ploše více legrace a pohybu.

A je to lepší, než koupit druhou velkou základní krabici? Z hlediska množství komponent určitě je pořizování rozšíření výhodnější, protože záhy už nebudete potřebovat kartonové základny. Mnohem víc budou stavitelé všichni toužit po kamenech na sloupy. Bez nich se prostě neobejdete, ať máte sebelepší nápad na dráhu.

gravitrax-rozsireni-07

Obecně je samozřejmě větší dráha lepší. Děti mají víc možností, jak všechno pospojovat do smysluplného celku a udržet kuličky déle v pohybu. A to je super i pro celkový pocit ze svojí stavby. Gravitrax jako takový funguje stále skvěle, všechno do sebe krásně zapadá a vy se můžete soustředit jednoduše na stavění.

K loopingu a katapultu navíc do naší sbírky přibyl ještě jeden malý box, který nabízí Kladivo (Hammer). Všechny tyhle nové hračičky krásně obohacují zážitek ze stavění. A tahle nová hříčka je opět unikátní. Jedná se o nový způsob, jak dodat kuličce novou energii a to klidně i na rovince. Chytře navržené kyvadlo má nahoře upevněnou kuličku, která čeká na náraz. Rameno se zhoupne a odrazí kuličku.

gravitrax-rozsireni-20

Tyto drobné vychytávky jsou samozřejmě dražší, ale zase dělají vaši dráhu zajímavější. Obvykle se tak i tato investice vyplatí.

Dohromady je Gravitrax stejný, jako ostatní stavebnice. Pokud budete chtít, můžete za ni utratit několik tisíc. Ale hračka se vám za to odmění. Ale i s několika investovanými stovkami nad rámec základní sady si užijete spoustu nové zábavy. Všechna zatím testovaná rozšíření mají rozhodně smysl! A to se právě v současných dnech na trhu objevují nové boxy, které pro vás znovu otestujeme! Zatím vám tedy alespoň můžeme popřát kuličkám a Gravitraxu zdar!

Prozkoumávejte dál
Recenze: Marble Monster – kuličková příšerka