Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Kadeřnický kufřík a Kosmetický kufříky – stříháme se do parády

Pokrývka hlavy nebo brady, všechny rostou překvapivě rychle. Když je chvíli necháte bez pozoru, umí svým majitelům pořádně zavařit. A obě vám umí znepříjemnit třeba jídlo, ať už vám vlasy padají do talíře nebo zůstávají zbytky jídla ve vousech. No a protože mrňousové se chtějí přiblížit rodičům a počet vousáčů na tisíc obyvatel povážlivě stoupá, budou mezi dětmi role kadeřníků a barberů čím dál tím žádanější.

Nabruste si nůžky, nastartujte fén a připravte žiletku. Je tu dřevěné hraní na role, ať už je to kadeřník v Kadeřnickém kufříku nebo Barber, tedy opečovávač vousů, v Kosmetickém kufříku. Oboje nám nabízí značka Janod a to v kompletně dřevěném zpracování. A i u nás se mohou děti snadno stát vládci zkracovacích nástrojů zásluhou oficiálního distributora značky Janod pro ČR a SR.

Kufříky. To je trochu silné slovo a nepřesné pojmenování. Taštičky sice mají takový tvar, ale ve skutečnosti jsou vyrobené z měkké látky. Kolem ní na začátku je obtažený kartonový obrázek s popisem hračky.

Každý balíček je vhodný pro úpravu něčeho jiného, ale přesto se jejich obsah v něčem shoduje. V obou sadách najdete nůžky. Ale ani ty nejsou jiné a každé mají trochu jinak koncipovaná očka na prsty. To ale nic nemění na faktu, že jsou zcela bezpečné, protože s nimi přestřihnete maximálně tak vzduch. Jejich nožičky jsou totiž dokonale hranaté.

Zbytek výbavy už se liší víc. Ale i tak lze zmínit, že v obou sadách najdete hřebínek a zrcátko. Ale zatímco u úpravny vlasů je to klasický hřebínek s oranžovým lemem, u střihače vousů má tvar knírku a vypadá opravdu velmi stylově. Jedná se o jeden z nejhezčích doplňků v obou boxech.

Ale zatímco u vlasů se nepočítá s žádnou kosmetikou, vousy potřebují kromě štětky a pěny také vodu po holení. Vše je tu krásně zpracováno, štětka má jemné štětinky a z lahvičky s holicí pěnou sice nebude nic stříkat, ale působí také stylově. Stačí jen se trochu ponořit do hry a špetku předstírat, že pěna teče ven. Voda po holení má hranatou podobu s víčkem, takže i tady vše v naprostém pořádku.

Při holení bude nezbytným společníkem malé čtvercové zrcadlo, které je chráněné folií. Jakmile se v něm děti uvidí, mohou pak vzít do druhé ruky žiletku a začít pěkně ručním holicím strojkem tahat po tváři. Ani tentokrát se nemusí bát, že by to mělo nějaké následky.

To při zastřihování vlasů budou děti potřebovat kromě nůžek a hřebínku také zrcátko. Tentokrát je velké a s bočními držátky. To proto, aby se děti mohly nechat ostříhat od svého kamaráda nebo sourozence. A ten si může držet zrcátko oběma ručkama a prohlížet se ze všech stran, jak se nový sestřih povedl. Pro závěrečné doteky přijde na řadu také holicí strojek.

Pak už celý obsah zakončuje fén a kulma. Ty sice nebudou nijak hřát ani foukat, ale pro hraní jsou přesně tím zakončením. Protože tu je kulma, mohly tu být i nějaké drobné kosmetické prostředky, které by umožnily předstírat barvení nebo umývání vlasů.

To je ale asi jediná výtka, kterou můžeme k oběma balíčkům mít. Všechny komponenty jsou dřevěné, kvalitní a krásně nabarvené. Navíc vše z udržitelného dřeva, bez nebezpečných částí a s velmi odolným zpracováním.

Kosmetický a kadeřnický kufřík Janod jsou výtečnou sadou, která nabízí dětem vodopád fantazie, ať už si budou hrát v jednom nebo ve více. Tak jako tak si mohou s těmito rekvizitami připadat jako dospělí a to je přesně to, co je cílem.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Psí život z papíru aneb karetní hra