Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Orientace v prostoru – kočka a myš

Žádný úlovek není zadarmo. Kočka dokáže stát u myší díry třeba i hodinu a čekat na sebemenší náznak pohybu. Ale není to tak, že by jí stačilo otevřít pusu a myš by jí do ní sama vlezla. Dravec musí ukázat, že je lepší a že má v potravinovém řetězci navrch.

Ale právě správně se postavit s otevřenou pusou, o to půjde dětem, které se pustí do nové krabičky Orientace v prostoru s podtitulem Kočka a myš. Jedná se o novinku značky Janod, která k nám míří s českými pravidly zásluhou oficiálního distributora značky Janod pro ČR a SR.

Hračka pro jednoho zájemce se ukrývá ve větší krabici, která je potřeba na velkou dřevěnou hlavu kočky s otevřenými ústy. Společnost jí dělají tři dřevěné myšky, jeden kousek sýra a pořádně velký stojánek, na kterém se může kočička pohodlně uvelebit. A pak je tu balíček karet, které fungují jako zadání.

Přímo v brožuře najdeme český návod, který nám popíše, jak přesně bychom měli hračku používat. V obou případech jde ale o úkol napodobit obrázek na kartě s pomocí všech dostupných komponent, a to pěkně ve třech různých obtížnostech, od zelené přes žlutou až po modrou. S narůstajícími nároky na dítě přibývá počet komponent, které je třeba pro splnění výzvy použít.

V každém případě si ale malý stavitel musí nejdříve zvolit obtížnost a poté si vzít jedno ze zadání. Úkoly s nižší náročností často znamenají jen postavení správných částí skládačky vedle sebe, správně natočené a v bezchybném pořadí. Postupně ale děti budou muset prokázat dobré vnímání, což se ukáže hlavně u třetí nejvyšší obtížnosti. Na jedné kartě je třeba vidět myším pouze kousek zadečku a děti si musí domyslet, jak tam jsou umístěné. Zadání dobře využívají i stínu a schovky, která se nachází v puse kočičky.

Hledání správných řešení není nijak omezené. Pokud se pustí do druhé úrovně, takzvaného duálního workshopu, musí děti kromě správného sestavení také umět popsat pozice a to, co se přesně na celém výjevu děje.

Bohužel karet je pouhý tucet, a ačkoliv jsou oboustranné, pořád těch 24 úkolů zdaleka nedostačuje touhám a představám, které děti mají. Je to ale jediná vada na kráse. V kontrastu k ní je třeba významně chválit zpracování. Například samotná kočka je opravdu skvělá a na zadní straně má dokonce ocas. Myšky jsou také krásné na pohled. V obou případech za to může také využití filcových komponent pro dozdobení.

Výsledek trénuje prostorovou představivost, jak si asi každý může domyslet z názvu krabice. Děti musí velmi dobře uvažovat, a to je důležité především s ohledem na to, že je doporučena už od tří let. Může za to také fakt, že hračka je krásně zpracovaná a lákavá právě pro děti tohoto věku.

Hračka a logická hra pro malé děti s názvem Janod Orientace v prostoru je skvělým počinem, protože cílí na to nejmenší publikum. Odpovídá tomu také skvělé zpracování a jednoduchost prvních úkolů. A pokud vám nebude stačit počet obsažených zadání, můžete si vymyslet vlastní.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Goblini s. r. o. – továrna na roboty