Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Quercetti Tubo Mix & Match

U vstupu do čarodějovy chatrče je velká fronta. Zprávy, že umí vyměnit tělo zvířete za jiné, se po okolí rozletěly opravdu rychle. A teď tu stojí všichni od nenápadných pejsků, přes řvoucí tygry až po neklidně přešlapující žirafy. Každý chce změnu, každý k tomu má svůj důvod.

No a děti jim s touto výměnou rády pomohou. Jedná se o hračku pro děti od dvou let od značky Quercetti. Jmenuje se Tubó Mix & Match a právě takový tubus zde má hlavní roli. Z Itálie dorazil až k nám díky společnosti Pygmalino, která ji u nás distribuuje.

Malá kartonová krabička přináší obsah, který nejdříve vyžaduje kompletaci. Z plastových součástek rodiče podle návodu sestaví otočný mechanismus. Navíc vyloupnou šestici obrázkových řad, po třech ke každé sadě zvířátek.

Poté už zbývá jen zvolit jednu sadu a zasadit ji do otočného mechanismu. Od té chvíle už si mohou děti hrát, otáčet s první, druhou i třetí řadou a vytvářet tak bláznivé kombinace těl zvířat, právě jako by to mohl udělat kouzelník v titulním příběhu.

Dětem hračka nabízí nejen trénink motoriky, ale také fantazie, protože vzniklá zvířátka jsou bláznivá, ale krásně na sebe navazují. Kromě kreativity si mohou děti užít také vnímání interakce a dopadu jejich činů.

Počet kombinací mezi třemi řádky o šesti položkách určitě není nekonečný, jako tvrdí krabička, ale je jich dost. Více než dvě stovky. A pokud se rozhodnete, že zebra může mít třeba hlavu slepice, tak se počet kombinací dostává do slibovaných obrovských mezí, protože se dostaneme někam k padesáti tisícům možností, které lze poskládat.

Sady jsou na téma džungle a savana a farma. A děti kromě tvorby nečekaných kombinací mohou také ukazovat, jak umí rozpoznat části těla zvířátek a vrátit je do správné pozice. Díky pořadí obrázků ale bude správně složené vždy jen jedno z nich.

Quercetti Tubó je zábava pro nejmenší. Rotující skládačka má dobrou velikost pro nejmenší děti a právě proto je doporučena už od dvou let. Nabídne zábavu, legraci i poučení.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Zaostřeno na zločin – pátrání s lupou