Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Trefl Noah’s Ark – zvířátka na lodi

Voda pořád stoupá. Na začátku jsem se snažil ji chobotem nasávat, některou jsem dokonce chvíli pil, ale všechno to vypadá marně. Cákající voda se mi už otírá zespodu o bříško a já zbaběle hledám nějaký kopec, kam bych rychle vyskákal. Ale jsem nerozhodný. Než se konečně rozhodnu, slyším za sebou křik. Je tu! Noe se svojí lodí nás jde zachránit!

Velká potopa je tu. Na palubu lodi se ale vejdou pouze dvě zvířátka od každého druhu. Ale s nimi se tam vejdou také děti, pro které je hračka Noah’s Ark, tedy Noemova archa, určena. Vznikla v dílně společnosti Trefl. O distribuci v naší zemi se stará CTW Toys.

Velká krabice ukrývá pečlivě zabalenou loď. Její paluba se rozprostírá po celé ploše boxu a jedná se o opravdu velkou a masivní loď z překližky. Už uvnitř je ale rozdělena na dvě části – palubu a trup pod ní. Samotní obyvatelé putují po krabici zatím bez dohledu, ale poslepu, protože každá figurka je omotaná tenkým papírem, aby se při transportu neotloukla.

Postaviček se uvnitř ukrývá čtrnáct plus dva kulaté žetony ptáčků. Všechna zvířátka jsou zde spárované, a to včetně lidské dvojice – Noeho a jeho ženy. A na první pohled zaujme, že se jedná opravdu o samce a samičku, jak říkají drobné rozdíly, především řasy na kresbě samotných figurek.

Loď má na jedné straně otvory ve tvaru zvířátek, takže dovnitř mohou všichni naskákat rychle, aby se zachránili před velkou vodou. Děti si tak mohou krásně otestovat svoje vnímání tvarů a šikovné prstíky, jak se budou snažit figurky trefit do připravených dírek.

Ale nastupování by mělo být ve skutečnosti mnohem spořádanější, nemyslíte? Právě proto jsou v trupu na druhé straně lodi připravené sklápěcí dveře. S chytrým využitím gumičky umí držet ve třech polohách – zavřené, vyklopené jako padací most a zcela odklopené opačným směrem (pouze když je loď ve vzduchu). Záleží pak pouze na dítěti, který způsob nastupování pro zvířátka zvolí.

Horní paluba je ale místo, kam se také zvířátka mohou vydat a vyhřívat se na sluníčku poté, co přestane pršet. Je tu kajuta, ve které se mohou schovat. Paluba má po stranách zarážky, takže když ji děti usadí na trup, pevně drží na svém místě.

Zvířátka jsou krásně zpracovaná, barevná a pevná. Celá hračka vydrží i hrubější zacházení malých dětí, protože spoje jsou připraveny opravdu masivně. 

Celá Noemova archa je vyrobena ze dřeva, s barevnou lakovanou úpravou. Pro nabarvení všech komponent ale autoři použili zdravotně nezávadné, netoxické barvy, takže nemusíte mít strach ani pokud začnou děti figurky okusovat.

Hračka je doporučena od dvou let. Navíc ale uvnitř najdete také malou příručku ve více jazycích, kterou nás provede méďa Eddie. Nabízí nápady, kterými si mohou děti s hračkou krátit chvíli, ale především se tak mohou vzdělávat. Figurky zvířátek mají roztodivné barvy a děti je mohou rozlišovat, poznávat a pojmenovávat.

Děti si zvířátka i celou loď velmi rychle oblíbí. Její trup může sloužit jako úkryt pro mnohem více figurek a předmětů, než které jsou v boxu. Tyto figurky by se sem vešly klidně čtyřikrát. Ale má to svůj smysl, protože abyste mohli postavičky zvířat prostrkávat dovnitř, potřebujete docela dost volného prostoru.

Noah’s Ark, tedy Noemova archa je dřevěná hračka od firmy Trefl. Loď uvnitř vyniká hlavně padacími dveřmi, které jsou ale jen jednou cestou, kterou se mohou zvířátka dostat dovnitř. Lze také odklopit dřevěnou palubu nebo strkat jednotlivé figurky přes boční otvory. Nic není špatně a krásné zpracování přispívá dlouhé životnosti hračky.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Reaction – správným chováním k vítězství