Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Kouzelné čtení Lidské tělo – popište se tužkou

kouzelne-cteni-lidske-telo-02

Když mi řekli, ať vezmu do ruky tužku a popíšu svoje tělo, nevěděl jsem, co přesně mám dělat. Dali mi do ruky opravdu tužku a poradili, že mám ukazovat na části svého těla. Jaké bylo moje překvapení, když se z čarovného zařízení ozval pokaždé hlas se správným pojmenováním, ale především diagnostikou!

Tak daleko ještě zatím nejsme. Naše tužka totiž umí pouze tu první část z našeho příběhu, tedy číst a popisovat. Navíc ať ukazujete na svoje prsty sebevíc, nic se nedozvíte. K Elekronické tužce Albi potřebujete ještě novou Interaktivní mluvící knihu Lidské tělo, kterou si pro nás v rámci svojí řady Kouzelné čtení připravila společnost Albi. Na vzniku knihy spolupracoval Český rozhlas a namluvila ji dvojice Tereza Bebarová a Jaroslav Plesl.

kouzelne-cteni-lidske-telo-06

Knížka nás provede vším, co by mohlo někoho napadnout od dětství, přes tělesnou stavbu až k jednotlivým ústrojím (trávicí nebo třeba mozek). A většina stránek je tentokrát pokrytá doslova záplavou malých obrázků, které každý pod sebou má malý čip, aby tužka věděla, kde se dítě dotklo, a mohla odpovídajícím způsobem zareagovat.

 

Před samotným použitím je třeba samozřejmě stáhnout na oficiální stránce Kouzelného čtení nový soubor a nahrát jej do tužky. Tam je místa dost, takže zatím hráči nemusí mít nějaké obavy. A pak už tužka umí mluvit a vyslovovat ty správné pojmy hlasy známých osobností.

kouzelne-cteni-lidske-telo-05

Děti se dozví spoustu zajímavých informací, ale kromě mluveného slova nechybí třeba ani písničky. Všechno je popisované jednoduše a dává to smysl. Dobře zvolené texty jsou u takto opravdu naučně zaměřené knihy naprosto zásadní. Je dobře, že je autoři nevzali na lehkou váhu. Svoje znalosti si mohou vyzkoušet malí zvědavci prostřednictvím testů, kde budou podle zadání hledat obrázek na aktuální dvojstránce. Každá z nich má klasicky svoje ovládací prvky ve spodní straně.

Příjemným doplněním, které tu máme jako úplnou novinku je básnička na každé dvojstraně. Tím se kniha přibližuje svému cílovému publiku, které začíná už na pěti letech. A děti tak mohou postupně objevovat záhadný svět svého vlastního těla, dozví se, jak co funguje. Díky tomu je prostor pro zvídavost a objevování ještě řadu dalších let, kdy teprve začnou děti opravdu všechno chápat.

kouzelne-cteni-lidske-telo-04

Vzhledem k věkovému doporučení je možná trochu sporné zařazení sekce pojmenované „Jak vzniká život“, ale protože to nerozlučně patří k lidskému tělu a životu, tak to naopak chválíme. Přesto mnohým rodičům to nemusí být úplně po chuti.

Poslední dvojstrana se věnuje zajímavému tématu nemocí. Celkově je tak obsah knížky velmi zajímavý a dobře zvolený. Obsahově se jedná o jednu z nejnašlapanějších knih, které se nám zatím dostaly do ruky. Elektronická tužka opět dokazuje, že je to vynikající koncept. A Lidské tělo je kniha, která je opravdu parádní.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Chytrá lokomotiva – pohádka na kolejích