Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Otti Panzerotti – želví domeček na půjčení

Na zádech si nosím pancéřovaný domeček. Kdysi jsem si myslela, že je samozřejmostí. Pak jsem ale poznala kamaráda, který takové štěstí nikdy neměl. A tak jsem se rozhodla mu jej každý týden na jeden den půjčit. Nikdy bych nečekala, že se z toho stane nová želví tradice.

No a nakonec se z toho stala dokonce i hra, která dostala jméno Otti Panzerotti. Vymyslela ji Virginia Charves a vznikla poprvé už v roce 2005. Tak dlouho už se želvy prohánějí po písku. A tentokrát je znovu do bitvy povolali ve společnosti Piatnik.

Malá krabička ukazuje dobře se bavící želvy. A s úsměvem vykouknou na všechny hráče i z nitra krabice, když víko odloží stranou. Všechny pomalé závodnice umístí hráči do středu stolu a každé položí na záda jeden krunýř, a to libovolné barvy. Stranou od nich pak připraví zamíchaný balíček karet.

Hráči se střídají na tahu a ten, kdo zrovna je tím hlavním, otočí horní kartičku z dobírací hromádky. Na té je vždy vyobrazena želvička s jednou barvou krunýře. A hráči nezbývá než doufat, že přesně tato kombinace se nachází někde na stole. Pokud ano, pak si může destičku vzít k sobě. Pokud destička žádné želvě neodpovídá, vloží ji zpět dospod hromádky.

Každý konec tahu ale znamená, že si některé dvě želvy prohodí své krunýře a tím změní kombinaci. Poté je na řadě další hráč, který se pokusí o to samé. Jakmile se některému z hráčů podaří nastřádat potřebný počet kartiček (podle počtu účastníků se mění), tak tento hráč se stává vítězem.

Otti Panzerotti je jednoduchá hra pro ty nejmenší, ve které želvičky neustále mění barvu a děti si díky tomu právě tyto barvy a jejich pojmenování procvičí. Pokud hledáte hru za tímto účelem, pak vás želvičky budou zdárně lákat.

Extrémně jednoduchá pravidla spoléhají čistě na štěstí. Děti ale přesto mohou ovlivňovat průběh budoucích kol tím, že krunýře želvám přehazují. Nelze sice nic plánovat, ale už ten pocit, že něco provádí a ovlivňují je pro děti fajn.

Zábava exceluje rychlostí, protože hráči nemusí nad ničím přemýšlet ani plánovat, jen zkontrolují svoji destičku a vymění jeden želví pancíř za druhý. Všichni se rychle střídají a cíl je rozumně stanovený, takže bude dětem stačit nějakých deset minut.

Děti si figurky velmi rychle oblíbí, protože zpracování je tou hlavní hvězdou v celé krabici. Výměnné krunýře jsou připravené skvěle a destičky jsou pevné. Barvy jsou zvolené dobře, takže je lze dobře rozeznat.

Otti Panzerotti je krásná dětská hra pro trénink barev. Nenabízí žádné hluboké myšlenky ani rozhodovací možnosti, ale celé se to odehrává v režii náhody. Ale těm nejmenším to vůbec nevadí, ani na to nepomyslí, když si budou hrát s postavičkami želviček a jejich výměnných krunýřů. Zábava je s Otti Panzerotti pro ty nejmenší zajištěna.

Recenze: Otti Panzerotti – želví domeček na půjčení
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: The Princess Bride: Miracle pill – lektvary z karet