Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Puzzle Loto Jezdím

To, že jsou k jízdě potřeba kolečka, je pouze pomluva. Ačkoliv většina vozidel potřebuje kola na správném místě, v kontaktu se zemí, je i spousta jiných způsobů jízdy, které je nepotřebují. Je čas se projet na všech možných prostředcích.

Děti si vše mohou prohlédnout, pojmenovat a potrénovat v nové krabičce z řady Puzzle Loto, která dostala podtitul Jezdím. Krabička je z dílny společnosti Granna, ilustracemi je pod ní podepsaná Malgorzata Detner. V kompletní české lokalizaci přichází nenápadné puzzle na náš trh díky firmě Pygmalino.

Na víku malé čtvercové krabičky vidíme jednu z desek, které se ukrývají uvnitř. Takže když víko zvedneme, asi nás to úplně nepřekvapí. Základem všeho je deska s velkým obrázkem, která představuje postavy i jejich vybavení. Dole najdeme vyboulené výřezy, do nichž snadno zapadnou tři dílky, a to ve svém unikátním tvaru, který nesedí nikam jinam.

Po seznámení s obrázky na děti čeká první hraní. Stačí rozložit všechny malé destičky do středu stolu a postupně odhalovat základní obrázky. Úkolem malých hrdinů je najít všechny potřebné žetony, které do plná zapadnou. Ty vyobrazují lidi, zvířata a věci z velkého obrázku. Jeden po druhém tak zkompletují všech pět puzzle desek.

Potom mohou děti postoupit k dalším variantám hry. Nejdříve si mohou zahrát jednoduchou loterii, kde dostane každý svoji sadu a bude doufat, že si některou přiloží k náhodně rozdaným deskám s velkými obrázky. Pokud ne, přidají dílky k druhému kolu, které opět představuje zamíchání a náhodné rozdání. Hráči se tak snaží zkompletovat svůj obrázek jako první.

Jakmile už všichni obrázky znají, mohou je rozložit a zasoutěžit si o ně v partii plné rychlosti a postřehu. To jsou destičky rozložené ve středu a hrací desky si najdou každá svého majitele. Kdo první poskládá svůj obrázek, se stává vítězem.

Destičky jsou extrémně pevné a odolají i hrubšímu zacházení malých dětí. Navíc mají lesklou povrchovou úpravu, která prodlouží jejich životnost a jasné barvy. Samotné obrázky jsou pěkné a postavy na destičkách jsou pokaždé v jiné pozici. Díky tomu nemohou děti pouze aplikovat hledání podle tvaru, ale musí hledat podobnost, která je učí rozpoznávat a pojmenovávat objekty zájmu.

Je jasné, že destičky vypráví příběh a děti jej mohou hledat. S pomocí svých destiček jej pak vypráví. Mohou popustit uzdu fantazii a vymýšlet, co se na obrázcích děje. Především si tím ale budou vylepšovat svoji slovní zásobu.

Hra je pouze náhodná, protože tahle krabička má za úkol zaujmout hráče už od dvou let. Díky tomu není důvod představovat nějaké složitější pravidla. Obrázků je celkem šest, tedy dostatek. Navíc to znamená, že se partie může zúčastnit i větší skupinka dětí, pokud se sejdou někde u stolu.

Puzzle loto Jezdím je někde mezi skládáním dílků a tou vůbec nejjednodušší hrou. Ta učí děti chovat se podle pravidel, dodržovat je a současně jim partie ukazuje svět soupeření. Velmi se nám líbí zpracování a také dostatečný počet desek.  Díky tomu box velmi rádi doporučujeme všem dětem a milovníkům puzzle.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Hra o trůny Karetní hra – trůn Sedmi království je na prodej!