Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Roztančené fixy Objevitel – pěkně po čáře

Když už fixám dojde síla po tančení, vydají se na cesty. Mají vždy všechno poctivě nalajnované, sledují svůj plán a čáru na mapě poctivě a snaží se z ní neuhnout. Přesně jako to budou dělat děti v knize Roztančené fixy, která funguje jako grafomotorické cvičení. Její autorkou je Ivana Vlková, ilustrace připravil Libor Drobný a výsledek vydává pod edicí Kvído společnost Albi.

Kniha je připravená pro všechny děti v kroužkové vazbě. Tvrdé desky jsou zprava překryté odklápěcím víkem, pod kterém se ukrývají dvě fixy – jedna červená a jedna modrá. Právě ty budou děti provázet na prostoru padesáti stránek, které jsou barevné, pevné a lesklé tak, aby po nich bylo možné beztrestně čmárat. Každá taková čára pak jde snadno smazat s gumou, která čeká na svoji šanci na víčku obou fix.

Každá stránka dětem ukáže úplně jiný obrázek a příběh, ale v podstatě stejný úkol. S pomocí barevných fix následovat čárkované linie. Někdy budou muset barvy střídat, aby nakreslili paprsky sluníčku, jindy zase bude mít každá barva svoji jasně danou řadu.

Jednotlivé obrázky uvádí i krátký text, který ale musí přečíst dospělí. Kniha je totiž určena už od tří let a to je opravdu skvělá zpráva. Už v tomto věku si mohou děti trénovat svoji jemnou motoriku při držení tužky, což se jim bude později bezpochyby hodit. Navíc kniha nenápadně pomůže i s vnímáním barev a soustředěním, když se děti snaží následovat linie co nejpřesněji.

Samotné obrázky jsou zvolené pěkně a variabilně. Pokaždé se na nich děje něco jiného a děti prožívají dobrodružství s autíčky, sněhulákem nebo chobotnicí. A ke každému obrázku se lze vracet, překreslovat ho a měnit a při tom trénovat.

Kreslení přece není jen tak. Je k němu potřeba mít nacvičený správný úchop. A vůbec není špatný nápad začít trénovat co nejdříve. Při tom je to stále především zábava, protože které dítě by nemělo rádo malování.

Vše je laděno tématem pro ty úplně nejmenší děti. Taková možnost si vybarvovat fixou něco a při tom mít možnost to po sobě smazat, těch není moc. Zvlášť v takovém hravém zpracování v podobě knihy.

V knize nejsou jen rovné čáry, ale spousta vlnek a záludných záhybů, které musí špičkou fixy děti sledovat. Třeba s vyplazeným jazykem, ale pečlivě a s radostí z každého úspěchu. A spokojený a šťastný bude i rodič, jehož potomek se s pomocí této knihy nejen zabaví, ale připraví se na blížící se školku a školu.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Milostný dopis nedorazil do správných rukou