Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Surprise Slides Disney Auta 3

surprise-slides-cars-3-14

Auta nepotřebují k radosti závodní dráhu. Někdy jim stačí pořádná skluzavka a mají vystaráno. Šetří to jejich pneumatiky, ale po takovém řádění budou také pořádně špinaví. Naštěstí se stačí zastavit za Flo a ona je pořádně umyje. Jen Burákovi to nevadí, protože jeho karoserie už hnědá byla i předtím. Blesk by se ale takto ušpiněný před svými fanoušky ukázat nemohl.

A pro všechny fanoušky tohoto červeného závodního vozu nejrychlejšího na všech okruzích si připravila společnost Ravensburger novou zábavu. Jedná se o hru k příležitosti příchodu filmu Auta 3. Využili již známý mechanismus Surprise Slides, který jsme tu měli už ve spojení s licencí Ledového království. A tak vznikla hra Surprise Slides: Cars 3, pod níž je podepsaná firma Forrest-Pruzan Creative LLC.

Ve velké krabici je připraveno závodiště na rozkládacím herním plánu. Tam se vine silnice rozdělená na řadu čtverečků. Každý je orámovaný jednou z pěti barev. Šestým druhem je místečko s bleskem, jako stvořené pro závodníka McQueena. Na mapce jsou ale také čtyři zkratky – destičky, které je možné vyjmout a otočit na druhou stranu.

surprise-slides-cars-3-04

Celý plán si hráči položí mezi sebe a vedle něj umístí tachometr s řadou barevných výsečí. Mezi nimi je ještě šedá, která neodpovídá vůbec rámečkům na mapce a umožňuje hráčům otočení zmiňovaných zkratek. Poté si každý vybere jednu kartonovou figurku závodníka, se kterým by chtěl vyhrát, postaví jeho postavičku na startovní pole vlevo dole a partie může začít.

V postupu vpřed na závodní dráze se hráči střídají. Jakmile se některý z nich dostane k tahu, vytočí si plastovou ručičkou na ruletě jednu z barevných výsečí. Pokud je výsledkem jedna ze standardních barev bez nějaké ikony, pak může hráč posunout svůj závodní vůz kupředu na nejbližší políčko stejné barvy.

Jestliže šipka ukáže na šedou barvu, pak se může jednat o jednu ze dvou ikon – buď hráč může otočit jeden díl mapky, nebo jako důsledek druhé šedé výseče vyměnit libovolné dvě destičky beze změny orientace.

surprise-slides-cars-3-01

Tyto výměny a úpravy plánu přijdou na řadu ve chvíli, kdy je výsledkem točení políčko s bleskem. Ty jsou na ruletě rovnou tři. Jakmile takový výsledek padne, hráčův závoďák se na nejbližší políčko této barvy posune a sjede po hliněné zkratce o pořádný kus dál. Závody pokračují až do okamžiku, kdy některý ze závodníků dorazí do cíle. Hráč se ale stává vítězem, až když vytočí potřebný symbol pro vstup do cíle – blesk.

Surprise Slides: Disney Auta 3 má velké kouzlo pro ty nejmenší děti, především pak kluky. Závodění s autíčky z oblíbeného filmu je ohromně lákavé. Navíc neustále se měnící plán vypadá skvěle a povyšuje hru z obyčejného zatoč-a-běž o kousek dál. To ale nic nemění na faktu, že hra je kompletně náhodná a velmi jednoduchá.

surprise-slides-cars-3-06

To ale nevadí, protože krabice je doporučena už od tří let! To je možné pouze díky tomu, že ke všemu jsou zde použité barvy. Žádná čísla ani počty. A těch několik základních odstínů děti kolem třetího roku určitě rozeznat umí. Navíc hra je zábavná a nepředvídatelná, že si s dětmi mohou hrát klidně i rodiče.

Trasa není nějak extrémně dlouhá. Díky tomu partie zabere nějakých deset minut času a zúčastnit se mohou až čtyři závodníci. Mezi autíčky na výběr ale překvapivě není Burák. Místo něj tam je velký náklaďák Mack. A jeho jízdu po hliněné cestě si je určitě fajn představovat. U grafiky je na první pohled zřejmé, že se jedná o kombinaci se studiem Disney. Všechno je pěkné, detailní a barevné přesně tak, aby to bylo dost líbivé pro děti.

surprise-slides-cars-3-11

Surprise Slides: Disney Auta 3 jsou perfektní zprávou pro všechny rodiče, kteří mají doma nějakého maniaka do filmové séria Auta. Tuhle jednoduchou hru totiž zvládnou i ty úplně nejmenší děti. Díky otáčení destiček to navíc není ta úplně základní a hloupá pohybovka, ale nabízí něco trochu navíc. Surprise Slides: Disney Auta 3 tak mrňousům opravdu udělá radost.

Recenze: Surprise Slides Disney Auta 3
Surprise Slides: Disney Auta 3 je přesně tou hrou, která má u malých dětí úspěch. Stačí jednoduchost a nějaká vychytávka. Tu tady představují čtyři výměnné destičky, které hráči otáčí a prohazují, aby získali nad soupeři výhodu. Hráči ale potřebují štěstí při losování, protože jejich závodní autíčko se posune vždy pouze na nejbližší políčko stejné barvy, jako je to vylosované. Surprise Slides: Disney Auta 3 je super dětská hra.
Klady:

+ měnitelné destičky zkratek
+ od tří let
+ mohou hrát i dospělí
+ krátká herní doba
Zápory:

- náhoda (navíc i při posledním pohybu)
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Bandido – útěk z vězení