Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Zombicide Invader Black Ops – nová jednotka na lovu

zombicide-black-ops-14

Měsíc putuji nehostinnou krajinou a mapuji kopce i údolí. Myslel jsem si, že už mě nemůže nic překvapit. Když se tedy proti mně zpoza skal vyřítilo mohutné monstrum, nebyl jsem vůbec připravený. Jeho špičaté ruce mě stačily pořádně potrhat na břichu i na zádech, než jsem dokázal vylovit od pasu svoje oblíbené kladivo. Teď se moje krev vsakuje do písečného povrchu planety. O náhradní kyslík jsem přišel. Mohu jen signalizovat na základnu, že nové nebezpečí se blíží.

Už potřetí míříme na vzdálenou planetu, kam lidstvo uniklo před virem, po kterém mrtví ožívali. Zombicide je tu opět v řadě Invader, ale tentokrát s podtitulem Black Ops. Pod krabicí rozšíření je opět podepsaná trojice autorů Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult a Raphael Guiton. Hra od firmy CMON se objevila jako další výbava základní hry Zombicide: Invader.

zombicide-black-ops-02

Krabice není malá, ale je nižší, než jsme u těchto boxů zvyklí. Na víku vidíme souboj s již zmiňovaným obludným juggernautem, který je hlavním (a jediným) přídavkem do řad mimozemšťanů. Kromě něj hráči z krabice vyloví také tři oboustranné desky s novým prostředím, pak také malou zásobu žetonů, nějaké ty karty vybavení a překvapivě nových šest plastových desek hrdinů. Při tom box není samostatně hratelný.

Zopakujme si tedy, jak vlastně taková partie Zombicide probíhá. Hráči se každý vtělí do jednoho hrdiny, nešťastníka obklopeného hordami nemrtvých. Jednotlivé postavy mají výbavu předmětů, které lze v průběhu hry nacházet a měnit za lepší. Hrdinové se zlepšují také, a to za každého zabitého vetřelce. Partie probíhá jednoduše tak, že se hráči střídají v tahu a pohybují s figurkou po mapě, mohou interagovat s okolním prostředím. Základem veškerého napětí je ale hluk, který hrdinové produkují svými akcemi a tím lákají pozornost mimozemšťanů. Na plán se hrnou noví a noví protivníci, které hráči společně musí odrazit a pokusit se splnit úkol, který dostali. Jednotlivé partie se odlišují od sebe hlavně napříč samotnými scénáři.

zombicide-black-ops-03

A tato odlišnost se překvapivě přenáší také na novou krabici, která nabízí zbrusu nových deset misí. Ty jsou opět výborné a propojené do jednotného příběhu. Hráči budou tentokrát přezkoumávat místo, kde rasa Xenos sídlí. Budou se muset poprat s novým typem místností, které se při jediném zásahu správným projektilem změní v hořící peklo.

Juggernaut je obrovským ničivým monstrem, jehož poražení není nic jednoduchého. Konvenční zbraně na to nestačí. Zničit ho umí pouze výbuch v některé místnosti, granát nebo plamenomet. Navíc umí uštědřit jedním zásahem až tři body zranění.

zombicide-black-ops-08

V jejich boji hráčům pomohou noví hrdinové, členové titulních černých jednotek. Jsou to bojovníci, že kterými by si na zemi nikdo nechtěl nic začít. Ostří a nezničitelní. Jenže v cizím světě a čelem dosud zcela neznámé ­­­­hrozbě jsou jejich ostré hrany trochu otupené. I oni najednou vědí, co je to prohra.

Přesto se vrhají po hlavě do boje a pomáhá jim v tom jejich speciální vybavení, ať už je to překvapivá bojová rukavice, tak především jejich střelná zbraň Blackbird. Hráči do svojí výbavy dostanou také novou střelnou věž.

zombicide-black-ops-12

Vzhledem k relativně omezeným novinkám je trochu škoda, že box má poměrně vysokou cenovku. Určitě by se dalo obejít bez plastových pořadačů pro hrdiny, což by cenu nejspíš výrazně stlačilo. Jinak totiž na hráče čeká vlastně jen jeden druhý protivníků a šest figurek hrdinů. Zajímavou je ale figurka XN3S Crawley bota, který má vlastní krabí nožičky.

Zombicide: Invader Black Ops je krabicí, která se vyplatí, pokud vám jde o to mít co nejvíce zajímavých misí. Obří figurka juggernauta sama o sobě určitě nestačí, i přes spoušť, kterou umí na mapě napáchat.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorRaphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult
IlustraceHenning Ludvigsen
VydavatelCMON Global Limited, Guillotine Games, Edge Entertainment, Galápagos Jogos, Portal Games
Rok vydání2019
Počet hráčů1 - 12
Herní doba60
Minimální věk14 and up
KategorieExpansion for Base-game, Miniatures, Science Fiction, Zombies
MechanismyAction Points, Cooperative Game, Dice Rolling, Modular Board, Variable Player Powers
RozšířeníProject: ELITE – Zombicide: Invader Crossover Set, Zombicide: Invader – Soldier Extras, Zombicide: Invader
RodinaCrowdfunding: Kickstarter, Game: Zombicide
Alternativní názvyZombicide: Najeźdźca – Tajne Operacje

Více o hře.

Recenze: Zombicide Invader Black Ops – nová jednotka na lovu
Zombicide: Invader Black Ops je menším rozšířením, čemuž ale rozhodně neodpovídá cena. Ačkoliv jsou v krabici především nové mise a pár karet. Za nové hrdiny ani juggernauta tolik utrácet nebudete chtít. Při tom je nabídka opět zajímavá, protože s novými postavami přichází i čerstvé zbraně. Jenže zbytečné pořadače hodnotu boxu zvyšují, ačkoliv hráči potřebují k hraní stejně základní krabici. Zombicide: Invader Black Ops má zbytečně vysokou cenovku, která sráží její zajímavost. Deset misí je i tak super přídavek, pokud za ně jste ochotní trochu připlatit.
Klady:

+ nové mise
+ obří juggernaut
+ noví hrdinové
Zápory:

- vysoká cenovka
- nedostatek obsahu
- zbytečné pořadače
3.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: Isegrim – zvířata žijící v malované krajině