Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Zapomenuté hry pro dospělé, díl II.

Hledáte vánoční dárky, ale nepotřebujete ve světě deskových her vybírat jen z novinek? Chcete radši osvědčenou kvalitu, o které se dnes už nemluví? Pak jste zavítali na správné místo! Dnes si opět představíme sadu několika deskových her pro dospělé, které sice vyšly už před několika lety, ale jejich zábavnost to rozhodně nepoškodilo!

K2 (Pygmalino, Granna, v češtině), 1-5 hráčů, od 8 let

K2 je hra pro všechny. Hráči zde nestojí proti sobě, ale proti společnému nepříteli. Vítězemi scie nakonec může být jen jeden, jehož horolezci dosáhnou těch největších výšek, ale hrdinové budou všichni, kdo přežijí. Hráči ve hře K2 bojují s nedostatkem vzduchu a aklimatizací, které se se zvyšující výškou stává obtížnější. Mohou si pomoci stanem, ale především musí dobře plánovat s využitím své sady karet. Do cesty se jim kromě nevypočitatelné hory postaví také počasí a ostatní týmy. K2 lze hrát v jednom hráči, ale i v rodině. Nejlepší je ale pro zkušené horolezce. Sníh na svahu hory je studený, ale tahle hora hoří skvělými zážitky.

Naše recenze:

http://www.deskovehry.com/recenze-k2-nejnebezpecnejsi-souper-na-svete

 

Galaxy Trucker (REXhry, v češtině), 2-4 hráči, od 10 let

Galaxy Trucker je hra, která na českém trhu je už devět let. A přesto je možné, že jste o ní ještě neslyšeli? Možná. Vydejte se s námi na toto sci-fi vesmírné dobrodružství, ve kterém si nejdříve postavíte sami v bláznivé první fázi svůj koráb. Poté s ním vyrazíte na cesty a musíte přežít spoustu nástrah, které na vás v kosmu čekají. Hra je napínavá, ale především ohromně návyková. Naprostá povinnost pro každého fanouška vědeckofanastických zážitků! Galaxy Trucker je jednou z nejlepších her na českém trhu, mezinárodním hitem a ještě k tomu je dílem českého designéra.

Naše recenze:

http://www.deskovehry.com/recenze-galaxy-trucker-at-zije-vesmirne-dobrodruzstvi

 

Cyclades (REXhry, Matagot, v češtině), 2-5 hráčů, od 13 leth

Cyclades jsou hybridem obou škol deskových her – kostkového a tematického ameritrashe a taktického eura. Jejich aukční mechanismus je přístupem k bohům, kteří umožňují hráčům provádět úplně všechno. Jenže válka si žádá oběti, takže boje o malé ostrovy na nás čekají za každým rohem. Bez kontroly není žádný příjem a bez příjmu nejsou vyhlídky na vítězství. Celou hru ještě posouvají dále mytické bytosti, jejichž služby si mohou hráči koupit. Hra funguje ve všech počtech a nabízí rozumně dlouhý a napětím nabitý zážitek. Cyclades jsou parádní hrou.

A navíc, pokud vás hra chytne, můžete si udělat radost dalšími rozšířeními!

Naše recenze:

http://www.deskovehry.com/recenze-cyclades-bohove-se-zlobi/

 

První díl našeho seriálu her pro dospělé najdete zde:

http://www.deskovehry.com/zapomenute-hry-pro-dospele-dil-i/

 

Prozkoumávejte dál
Deskovky na Vánoce? Část 2: Kooperativní hry