Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Dárky na Vánoce – deskové hry pro mládež

Po kratší pauze pokračujeme dnes v našem seriálu, který vám poradí, jaké deskové hry komu koupit na letošní Vánoce pod stromeček. Dnes se podíváme na zub hrám, které jsou určeny nejlépe pro mládež (od deseti let výš). Jejich základním spojovacím článkem jsou jednoduchá pravidla a především velký důraz na zábavnost.

Právě pro tuto věkovou kategorii jsou s největším úspěchem určené všechny různé párty hry. Z široké nabídky tedy vybíráme pětici her, která by mohla zaujmout.

Activity

Pokud chcete rozproudit někde zábavu, uvolnit lidi, nebo se prostě jen zasmát, pak jsou Aktivity ideální hrou. V jejím průběhu budete muset malovat, vyprávět i hrát němé divadlo a všechno jen proto, aby spoluhráči uhodli jedno slovo.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/19/recenze-activity-original-2-aktivitou-k-zabave

Dixit

Dixit je oproti tomu hlavně o vyprávění. Tedy vlastně ani tak ne o vyprávění, protože příběh za vás říkají krásné ilustrace na obrovských kartách. Na hráčích je pouze najít správné slovo, kterým se dá karta charakterizovat a to tak dvojznačné, aby vaši kartu neuhodli všichni, ale přitom aspoň někdo. Dixit se čerstvě pyšní titulem české Hry roku 2010, ale také uznávané německé Spiel des Jahres 2010.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/186/recenze-dixit-at-zije-pohadkove-vypraveni

Fluxx

Jednoduchá karetní hra, u které nikdy nevíte kdy, a jak skončí. Její kouzlo spočívá v měnících se cílech, ale i pravidlech hry. S Fluxxem zažijete spoustu zábavy a můžete si pořídit nejen klasický všeobecný, ale také tematický marťanský, zombie a nebo konopný. Legrace je se všemi.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/58/recenze-fluxx-neobycejna-karetni-hra

Ganxtaz!

Mezi párty hrami byla díra, kterou zacelil až pan Kohoutek a jeho hra GanXtaZ! Hrací plán na první pohled může tak trochu připomenout nějakou odrůdu monopolů, ale to byste se hodně pletli. Ve hře se totiž hraje především na stříhání kámen-nůžky-papír a hráči se snaží stát tím nejlepším gangsterem. K tomu musí uzavírat dohody, ale občas se nesmí zaleknout nějaké té špíny a podrazit kamarády.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/179/recenze-ganxtaz-garantujeme-extra-zivot

Jungle Speed

Poslední párty hra, kterou dnes zmíníme, je opět rychlá karetní zábava. Všichni soupeři v ní otáčejí postupně karty a ve chvíli, kdy uvidí na stole dvě stejné, snaží se co nejrychleji sáhnout po totemu uprostřed stolu. Jedná se o hru náročnou na postřeh, u které zažijete spoustu legrace.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/83/recenze-jungle-speed-rychlejsi-nez-blesk

Po náročné párty je třeba si odpočinout, takže žádné přemýšlení ani nějaké složitá akce. Proto uvítáte určitě nabídku dvou jednodušších her, které neurazí a pobaví za každé situace.

Bezva finta

Karetní novinka českého herního designéra Vládi Chvátila, která vypráví o vykrádání kasin. Nejdůležitější je umět dobře blafovat tak, aby se lesklý lup ocitnul právě ve vaší kapse.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/271/recenze-bezva-finta-loupeze-v-las-vegas

Ticket to Ride

Oproti tomu Ticket to Ride je strategická hra, která baví všechny věkové kategorie. Spojování měst za pomoci vykládání karet vagónků se může zdát stereotypní, ovšem přitom se jedná o hru, která se jen tak neomrzí.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/11/recenze-ticket-to-ride-vasi-jizdenku-prosim

Nyní jsme si už dostatečně odpočali a tak nejdříve zapojíme trochu mozkových buněk.

Da Vinci Code

Ve hře sice nebudete objasňovat opravdovou Šifru mistra Leonarda, ale v opomíjené hře musíte rozluštit soupeřův kód rychleji, než se jemu podaří zjistit ten váš. Výborná hra na deduktivní uvažování nabízí rychlou zábavu.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/172/recenze-da-vinci-code-rozlustete-souperovu-sifru

Marrakech

Život prodejce koberců nebyl nikdy zábavnější. V této logické hře musíte však našlapovat po kobercích opatrně, protože každé šlápnutí vedle přináší peníze soupeři. A do toho vám ještě všechno může pokazit hod kostkou.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/174/recenze-marrakech-hebky-zivot-prodejce-kobercu

Na závěr jsme si pak nechali dobrodružné hry, které vás dostanou do světů mimo náš vesmír.

Fantastát

Snová říše Fantastát je ohrožena a je pouze na hráčích, aby jí pomohli, ať už společně nebo každý na vlastní pěst. Dobrodružná hra spojená s vymýšlením názvů a slov je netradiční zábavou, která si zaslouží pozornost. Výborné jsou také ilustrace na všech kartičkách.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/175/recenze-fantasticky-fantastat

Galaxy Trucker

Dnes podruhé zmiňujeme hru od Vládi Chvátila, ale tentokrát se vydáme v lodi do vesmíru. Před samotným startem si však musí každý ze soupeřů svoji loď postavit, což není tak snadné, jak se zdá. Protivníci vám totiž mohou vámi vytoužený dílek ukradnout pod rukama. Pak vás čeká testovací let, který prověří, jak dobře jste svoji loď postavili. Zábava zaručena.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/148/recenze-galaxy-trucker-at-zije-vesmirne-dobrodruzstvi

***

Tím jsme se dostali na konec dalšího dílu, který se snaží pomoci s výběrem vánočních dárků. Snad naše ruka při výběru her pro mládež byla šťastná a v nabídce jste si vybrali právě tu ideální hru pro vás. A pokud ne, můžete počkat do příště, kdy se společně podíváme na hry rodinné.

Další vánoční články:
Dárky na Vánoce – deskové hry pro předškolní děti
Dárky na Vánoce – deskové hry pro děti
Dárky na Vánoce – deskové hry pro mládež
Dárky na Vánoce – deskové hry pro rodinu

Dárky na Vánoce – deskové hry pro mládež
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Dárky na Vánoce – deskové hry pro děti