Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Jedete s kamarády na chatu? Poradíme, které hry přibalit

Na letní akce na chatě se většina z nás těší celý rok. Bývají legendární. Aby se z nich nestal jen nepřetržitý alkoholový dýchánek, je strategické si s sebou vzít pár společenských her. Vybrali jsme jich pro vás pět. Většinu z nich asi znáte, to ale neznamená, že si nezaslouží připomenutí. Rozpovídají vás, probudí ve vás představivost a zvednou všechny ze židle.

Jenga

Než začne téct pivo a víno proudem, zahrajte si hru Jenga, neboli věž. Tahle hra je totiž především o soustředění, správném rozhodování a koordinaci pohybů. Zbrklost se nevyplácí. Moc si u ní nepopovídáte, napětí by se ale dalo krájet. Soutěživost se předpokládá a zdravá míra zlomyslnosti také ničemu neublíží. Protože není nad to položit kámen na věž tak šikovně, že úplně změníte její těžiště a protihráčovi tak podstatně znepříjemníte situaci.

Jenga je ve zkratce zručnostní společenská hra pro dva a více hráčů. Každý hráč postupně vytahuje jednou rukou z věže libovolný kámen a staví jej na horní patro. Cílem hry je věž neshodit, což je s její rostoucí výškou a nestabilitou čím dál složitější. Jsou to prostě nervy.

Dixit Journey - připravená hra

Dixit

O téhle velmi oblíbené společenské hře jste si na našich stránkách už měli možnost přečíst. Byl by ale hřích ji na tento seznam neuvést.

Jedná se totiž o pozoruhodnou vyprávěcí karetní hru, která vás přiměje poškádlit fantazii.

Hra není na dlouho, zabere vám zhruba 30 minut, během ní ale rozpumpujete představivost natolik, že jí budete chtít hrát pořád dokola. Je jednoduše návyková. Navíc v ní, kromě vyprávění příběhu, hraje velkou roli mystifikace protihráčů, což zábavě nemůže uškodit.

Celou recenzi hry najdete zde.

Černé historky

Další hra, která podporuje fantazii a vybízí k splétaní nitek příběhu, je oblečena do trochu temnějšího hávu, než pohádkový Dixit. Je ideální pro večery při svíčkách, zatímco za okny burácí bouřka. Zločiny, mrtvoly, vraždy, sebevraždy, o tom jsou Černé historky. Trochu morbidní a zapeklitá hra ve vás probudí detektiva, který touží po jediném. Vyřešit záhadu.

Společně s ostatními se snažíte zrekonstruovat celou historku, k níž jste dostali jen velmi matoucí a sporý úvod. A to pomocí otázek, na které vypravěč odpovídá pouze  “ano”, nebo “ne”. Výhodou téhle hry je, že jí můžete hrát naprosto kdekoli. Třeba už při cestě na chatu ve vlaku, nebo v autě.

Dobble - rozehraná hra

Dobble

A teď trochu akce, prosím. Postřehová karetní hra Dobble se často hraje ve stoje, protože vás nenechá v klidu sedět. Rychlé otáčení kartiček a hledání stejných symbolů vás vyburcuje k nadšeným i hysterickým výkřikům, divoké gestikulaci a někdy i k vzteklému poskakování. Hra Dobble umí rozproudit i skomírající párty. Je prostě nemožné to neprožívat. Díky její skladnosti si jí navíc můžete vzít do batohu a zahrát si ji třeba na výletě.

Celou recenzi hry najdete zde.

Jungle Speed: Safari - rozehraná hra

Ještě nemáte dost? Jungle Speed vás dorazí

Jungle Speed je evergreenem párty her a bojovnější alternativou Dobble. Jak jistě mnoho z vás ví, jde v něm také o kartičky, symboly a rychlé reakce, navíc je tu ale totem. Ten totem, o který se, zejména v pokročilejších hodinách, často strhne lítá bitva. Ten totem, který nikdo nechce dát protihráči příliš lacino. Nejde o žádnou složitou hru, pravidel moc není a jediné na čem záleží je postřeh a pevné nervy. Prostě musíte dávat pozor a nesmíte se nechat vycukat.

Jungle Speed je dobré naplánovat až na závěr herního večírku. Protože jinak byste také nemuseli hrát nic jiného. Jo a ostříhejte si nehty.

Celou recenzi hry najdete zde.

 

 

Prozkoumávejte dál
Deskovky na Vánoce? Část 14: Dobrodružné hry