Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Představení hry: Twilight Impérium Čtvrtá edice

twilight-imperium-01

Vesmír je plný života. Bylo nám to jasné ještě dlouho předtím, než jsme vůbec na nějaké známky inteligence narazili. Dál jsme se snažili, vysílali sondy i zprávy a jednoho dne se na naší orbitě objevila první návštěva.

Vesmír je plný života. Jen musíte hledat a nevzdávat to. A pak když najdete, možná začnete litovat. Národ, na který narazíte totiž nemusí být zdaleka tak přátelský, jak jste si představovali. Místo toho na vás může začít útočit a dokonce zkusit převzít vládu nad vaším domovským světem. Vesmírné války jsou moment, kdy se rozhoduje o bytí a nebytí každé rasy.

Sen všech deskových hráčů se plní na Vánoce 2018. Na pulty obchodů doráží obrovské dílo a jeden z největších pojmů mezi deskovými hrami. Nese jméno Twilight Impérium, je dostupná ve čtvrté edici a nyní přichází v češtině. Ještě předtím ale musela všechno vytvořit a dotáhnout společnost Fantasy Flight Games podle designu Christiana T. Petersena. Pod čtvrtou edicí a jejími úpravami jsou pro změnu podepsaní Dane Beltrami a Corey Konieczka.

Po neúspěšném pokusu o zafinancování lokalizace dopředu prostřednictvím Startovače se nakonec společnost ADC Blackfire rozhodla na sebe vzít to riziko a převést tuto obrovsky rozsáhlou deskovou hru do češtiny. Vytvářím tím tak precedens, že na českém trhu je nyní místo pro jakoukoliv hru bez ohledu na její objem a cenovku.

twilight-imperium-02

Zatím jsme sice teprve ve fázi testování a necítím se na to, abychom vyřkli závěrečný verdikt. Ale přesto jsme se rozhodli se s vámi trochu netradičně podělit zatím alespoň o naši radost ze hry bez nějakého hodnocení.

Twilight Impérium je gigantické sci-fi, které to obsahuje všechno – průzkum, vesmírné boje, základny, vylepšování i taktické možnosti. A nemohou chybět samozřejmě ani kostky, které budou řadu momentů rozhodovat a především záplavu miniatur vesmírných lodí. Ty budou celé hře kralovat společně s hráči. To vše zcela nerozlučně patří k tomuto stylu, který se nazývá jednoduše 4X.

Už dopředu je jasné, že tahle hra bude dobrá. Jde nyní jen o to, jak velká pecka to je. Pokud tedy máte doma nějakého nadšence do deskových her, pak ho touhle obrovskou a těžkou krabicí jednoduše nemůžete zklamat. Ale i recenzi chceme přinést ještě před Štědrým dnem, takže pokud si chcete počkat na finální verdikt, můžete.

Prozkoumávejte dál
Preview: Area 51 – přísně tajné