Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Honey Combine Dragonic

dragonic-11

Draci to nemají jednoduché. Už od začátku života se snaží být nejrychlejší a nejsilnější. Jenže tyhle dvě věci se obvykle neslučují. Ale i tak jsou tato ohnivá stvoření vychovávaná s touhou po dokonalosti.

A hráči se teď na chvíli stanou pány dračí genetiky. V dětské hře Dragonic si totiž budou moci sami sestavit svého vlastního draka. Jedná se o novinku z řady Honey Combine, kterou vydává společnost MFP Paper.

Hra se opět nachází v dvoudílné elegantní krabičce s vysouvacím šuplíkem. Uvnitř se nachází plátěný pytlík, pravidla, ale především osmadvacet šestiúhelníkových destiček, kterým vládne červená barva. Právě mezi nimi si hráči najdou každý jedno tělo draka, které vytvoří jejich základ. Všechny ostatní části (s výjimkou nepoužitých těl, když je hráčů méně) zamíchají a rozmístí náhodně na stůl obrázkem dolů.

dragonic-02

Od té chvíle se hráči střídají ve snaze najít si vhodné části pro svého draka. Ty se ale kromě vzhledu liší také sílou, kterou znázorňují hvězdičky. Dílek mohou odmítnout a hledat další, silnější. Hvězdičky přijdou na řadu později. Momentálně je důležité být prvním, kdo svého draka úspěšně dokončí. Tento hráč okamžitě získává dračí bod za dokonalost, ale ještě nemá vyhráno.

Ostatní hráči se nyní střídají v doplňování svých draků. Jakmile mají všichni sestavenou svoji ohnivou příšeru, je na čase porovnat jejich sílu. Tady právě hraje důležitou roli počet hvězdiček, které dohromady odpovídají nebezpečnosti draka. Nejsilnější drak získá pro svého majitele také bod dokonalosti.

Pokud nedošlo k vzácné situaci, že oba body získal jeden hráč (a v tom případě okamžitě zvítězil), partie pokračuje právě soubojem dvou hráčů, dvou vlastností. Nejrychlejší drak si to rozdá s tím nejsilnějším. Oba protivníci vezmou svoje destičky draka (čtrnáct, po sedmi dílcích od každého), zamíchají je a po rozložení tak vytvoří nový herní prostor.

dragonic-04

Od té chvíle hrají dračí pexeso, kdy se snaží najít dva dílky se stejnou částí těla. První, kdo takto získá čtyři dvojice, dokáže nadvládu svého draka, a tedy současně může slavit svoje vítězství.

Dragonic je hra, která kombinuje dva herní styly a spojuje je do jedné partie. Ta ovšem působí spíš jako dvě minihry, které jsou navázané, ale nejsou soudržné. Celkový dojem je tak trochu rozpačitý.

Téma je fajn v průběhu stavění draků, ať už v prvním kole, kdy jde o rychlost, tak ve druhém, kdy se hráči snaží dát důraz na počet hvězdiček. Tady mají hráči jasné dilema především na počátku, kdy mohou dílky odmítnout a hledat další. Tím si ale současně snižují šanci být nejrychlejší. A jako taková je hra pro svoje cílové publikum šestiletých dětí zábavná.

dragonic-07

Jenže z třetí rozhodující fáze se najednou stane klasické pexeso. To už ovšem nemá pranic společného se sílou ani rychlostí draků, ale pouze s pamětí hráčů. Ta dosud nijak do partie nezasáhla a všechno je tak úplně nové a nepropojené. Prostě to bohužel nefunguje.

Ve dvou je zajímavá první fáze. Druhá část s bojem o hvězdičky ovšem už není tak zajímavá, protože hráč musí podle pravidel použít vždy hned první nalezený dílek části těla, která mu chybí. A tak je čistě o náhodě. Naopak pokud se partie účastní více hráčů, je druhá fáze zajímavější, ale současně se snižuje šanci vítěze prvního kola na zisk obou titulů. Větším problémem ale je fakt, že v průběhu třetího rozhodujícího kola bude jeden nebo dva hráči čekat a nemohou se zúčastnit partie. To je problém o to větší, že právě třetí fáze je také nejdelší ze všech. Dohromady partie trvá patnáct minut, což je tak akorát.

Hra je doporučena od šesti let, ale zvládnou ji i o rok mladší děti. Stačí, aby uměly počítat a sestavovat obrázky. Pexeso s nimi už v téhle době stejně hrajete. Celkově tak Dragonic nerozvíjí děti jinak, než nabízí podobně laděné hry.

dragonic-09

Naopak určitě rádi pochválíme zpracování. Draci jsou v této hře mechaničtí, ale vypadají dobře a a grafika je zajímavá a detailní. Klasikou pak už je pěkná krabička i bonusový plátěný pytlík. Pravidla jsou jasná a detailní, tady není co vytknout.

Dragonic nejenže nepřináší nic nového, ale některá spojení nedělá úplně ideálně. To je také důvodem, proč tuto hru nemůžeme úplně jednoznačně doporučit. Pokud máte doma fanouška draků, pak tohle určitě bude dobrá volba. Pobaví, neurazí, ale hlavně se trefí tématem. V opačném případě ale určitě najdete jiné a lepší kandidáty než je Dragonic.

Recenze: Honey Combine Dragonic
Dragonic je hrou tří fází, které nejdříve určí nejrychlejšího a nejsilnějšího draka. K tomu hráči budou hledat dílky ve společné zásobě a sestavovat si tak svoji ohnivou potvoru. Bohužel celá třetí část je jako z jiné hry a nesedí ani tematicky. Všechno to funguje vždy trochu jinak, hůře či lépe, podle počtu hráčů. Celkový dojem tak napravuje především grafika. Dragonic je hrou pro dětské fanoušky draků a jenom pro ně.
Klady:

+ draci a pěkná grafika
+ děti zvládnou už odmala
+ zajímavý boj o nejrychlejšího a nejsilnějšího draka
Zápory:

- třetí fáze nezapadá do hry
- velké rozdíly podle počtu hráčů
- nepřináší nic nového
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Soubor her Ferda Mravenec