Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Nightmare Horrorové dobrodružství

nightmare-horrorove-dobrodruzstvi-10

Venku panuje tma a každý zvuk či škrábanec na okno v nás vyvolává hrůzu. Zdá se, jako by se ve stínech stromů někdo pohyboval. V našich myslích se začínají rozehrávat děsivé představy a vidíme v tom všem předehru nějakého horrorového dobrodružství.

A protagonisté hry Nightmare: Horrorové dobrodružství jsou blíž k pravdě, než by si kdokoliv z nich připustil. Celou strašidelnou zábavu vymysleli ve firmě Identity Games, která stojí za populární sadou únikových her s chronometrem – Escape Room: Úniková hra. A i tuto jejich novinku vydává v češtině společnost ADC Blackfire.

Co ale vůbec protagonisté netuší, je skutečnost, že ve skutečnosti na tomto místě vyrůstali a děsivé důvody jejich mysli přinutily zapomenout. Odsunout všechny vzpomínky stranou na desítky let, ale ty se nyní vrátí, s novou silou.

nightmare-horrorove-dobrodruzstvi-07

Hra vítá všechny účastníky v sídle Craftonových už na víku, po jehož odklopení se toho ale hráči moc nedozví. Většina komponent je ukrytých pod přepážkou s textem Neotevírat. Naštěstí si účastníci najdou alespoň kartičky postav a jejich představení. Tím vlastně i začíná celá partie, které by se mělo účastnit čtyři až pět hráčů, v ideálním případě pak právě těch plných pět. Spolu se svými profily najdou v nabídce také sadu balíčků karet, které by si ale neměli prohlížet. A tak jim spočine zrak na balíčku měkkoučkých škrabošek, které slibují blížící se tajnosti.

Co ale hra poradí v kratičkém textovém úvodu, je atmosféra. Tým by měl mít naprostý klid na hraní, venku by měla být tma, a i uvnitř také. Světlo by mělo být jen na herní ploše, ať už s pomocí svíček, lampičky nebo baterky z telefonu. Pokud máte třeba chatu, která je v lese, je to ideální důvod si udělat výlet.

nightmare-horrorove-dobrodruzstvi-04

Při přípravě si stále nikdo z týmu nesmí prohlížet komponenty. Ty jsou všechny označené tak, aby je nebylo třeba otáčet nebo číst. Na stole tak rozloží deset karet lokací do předepsaného tvaru. Vedle postaví figurku, která bude skupinu představovat. Zbývající karty položí v hromádkách poblíž. Jednotliví účastníci si každý musí vzít jednu klapku, k tomu navíc tužku a papír. K celému průběhu bude tým potřebovat už jen webový prohlížeč.

A pak už začne drama, ve kterém půjde celému týmu o život. Protože ale hra dělá všechno pro to, abyste se nedočkali žádných spoilerů, nemáme v plánu ani my prozradit nic z děje nebo toho, co vás čeká.

Co tedy vlastně napsat a neprozradit nic důležitého? Tak hlavně jde o náš celkový dojem z partie a ten je opravdu parádní! Pokud si najdete čas a skupinku pěti milovníků horrorového žánru, pak rozhodně nebudete litovat dvou hodin, které u tohoto příběhu strávíte. Bude plný momentů, na které budete dlouho vzpomínat. Vzhledem k příběhu a textům je dobře, že je hra kompletně přeložená, protože tak si ji můžete užít i s tím vším čtením.

nightmare-horrorove-dobrodruzstvi-01

Celý zážitek je hodně právě o tom, tedy o společném dobrodružství, a ne až tolik o hře. Pokud nepodceníte přípravu a atmosféru svého okolí, pak se vám hra odmění dokonce opravdu hutným a strašidelným zážitkem.

Na hráče čeká spousta překvapení, ale i podrazů a momentů, které nelze dopředu předvídat. Může za to samozřejmě především fakt, že se celá hra před celým týmem postupně otevírá a nenechá je dopředu nahlédnout do svých karet. Jediným, čeho budete litovat, je že si nemůžete zahrát znovu.

nightmare-horrorove-dobrodruzstvi-06

Nightmare: Horrorové dobrodružství je parádním dárkem pro každého fandu horrorového žánru. Podle nás jedním z těch hlavních důvodů, proč je zážitek tak intenzivní a zábavný je ten, že o hře ani jejím příběhu na začátku prakticky nic nevíte. Netušíte, do čeho jdete. A přesně proto si budete momenty ve společnosti temného sídla Craftonových pamatovat velmi dobře.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorTeam Identity
VydavatelIdentity Games International B.V., ADC Blackfire Entertainment, Diset S. A., Hobby World, Ideal Games, Noris Spiele, VR Distribution
Rok vydání2021
Počet hráčů4 - 5
Herní doba120
Minimální věk16 and up
Jazyková závislostUnplayable in another language
(2 voters)
KategorieHorror, Murder/Mystery, Party Game, Puzzle
MechanismyCooperative Game, Deduction, Real-Time, Storytelling
RodinaAdmin: Better Description Needed!, Components: Blindfolds / Blackout Glasses, Components: Digital Hybrid – App/Website Required
Alternativní názvyNightmare Aventuras de Horror: Bienvenidos a la Mansión Crafton, Nightmare Das Thriller Spiel, Nightmare Horror Story Adventures, Nightmare: Das Thriller Spiel, Nightmare: Horrorové dobrodružství, Ужастик

Více o hře.

Recenze: Nightmare Horrorové dobrodružství
Nightmare: Horrorové dobrodružství je zážitkem, o kterém toho nemůžeme moc napsat, abychom vám nezkazili zážitek. A že je opravdu parádní. V případě, že si k sobě seženete dobré parťáky, pak se můžete připravit na opravdu intenzivní dvouhodinový zážitek. Nightmare: Horrorové dobrodružství je lahůdkou, jestliže se chcete bát.
Klady:
Zápory:
5
Prozkoumávejte dál
Recenze: Web of Spies – špionem snadno a rychle