Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Poulettes – slepičí snídaně

poulettes-17

Snídaně do postele je fajn věc. A to nejen ve světě lidí. I slepice mají rády, pokud jim někdo před zobák naservíruje nějakou kroutící se dobrotu. A protože kohouti stejně vstávají dřív, aby pozdravili slunce, rádi jim tohle přání splní.

Mezi slepice a kohouty nás zavede i nová hra od firmy Blue Orange a designéra Lionela Borga. Tahle se jmenuje Poulettes (Rooster Run) a svými ilustracemi jí jedinečný vzhled dodal Cyril Bouquet. Hra vyšla v roce 2015.

Všechny slepice a jejich snídaně se nachází v malé krabičce s obrázkem kurníku. Kdesi na louce začnou i hráči, kteří vezmou všechny kulaté kartonové žetony a rozloží je do středu stolu. Kolem nich pak rozloží osm karet slepic ze zamíchaného balíčku. Každý hráč dostane jedu tajnou kartu svého zlatíčka a jeho tajného přání na snídani. Žetony zlomeného srdce pak začínají hru stranou.

poulettes-08

Hráči se každý podívají na kartu přání své slepičky, ale ostatním ji neukazují. Poté odstartují společný tah, ve kterém hráči začnou hledat vhodné červy. Každý se snaží najít ty nejhodnotnější možné úlovky a to pouze jednou rukou, kdy mohou otočit vždy pouze jeden žeton a prohlédnout si jeho typ. Pokud s ním jsou hráči spokojení, pak si jej mohou položit před sebe.

Sbíráním červů se snaží splnit karty na odhalených osmi kartách úkolů. Ty mají různé bodové hodnoty i obtížnost. Hráči se tak snaží jejich požadavky splnit. Kdykoliv má hráč před sebou dva žetony, může se rozhodnout ukončit kolo zvoláním „Kykyryký“ nebo jeden z nich vrátit a hledat dál. Kolo je ukončené v okamžiku, kdy jeden z hráčů svůj tah kokrháním uzavře.

Hráč si vezme libovolnou kartu, jejíž požadavky splnil. Za případné nesplnění by získal jeden žeton zlomeného srdce, k takové situaci ale může dojít pouze omylem způsobeným přílišnou snahou být první. Hráči pak pokračují dalším hledáním až do chvíle, kdy jsou odehraná čtyři kola. Všichni ranní kohouti sečtou body na svých získaných kartách a přičtou případných pět bodů za každou kartu, která odpovídá tajnému přání jejich miláčka. Vítězem se stává ten, kdo má nejvíce bodů.

poulettes-04

Poulettes je zase další hrou, ve které jde nejen o rychlost, ale také o štěstí. Postupné odhalování žetonů je čistě o štěstí. Problém je, že v tomto oboru je hodně vysoká konkurence. Tak se podívejme, jak si tato novinka vede.

Hráči si svoje úlovky nechávají před sebou, ale v zobáku neudrží více než dva červy. V tu chvíli se musí rozhodnout, jestli právě to je úlovek, který chtějí mít ke snídani. Toto rozhodnutí je současně ta jediná opravdová volba, která na hráče čeká.

Hra bez ohledu na počet zúčastněných nastavuje čtyři kola. To znamená, že herní doba je vždy úplně stejná. Délka kola na počtu hráčů nezávisí, protože všichni hledají současně. Díky tomu je opravdu možné dosáhnout pokaždé délku nějakých deseti minut. A to je opravdu velkým plusem. Soupeři nemají možnost se jakkoliv ovlivňovat, takže i v tomto ohledu je hra naprosto shodná v libovolném povoleném množství od dvou až do šesti.

poulettes-07

Bohužel hra jako taková nepředstavuje zajímavou výzvu. Je doporučena až od sedmi let kvůli složitějším počtům, ale samotná její hratelnost by odpovídala spíše dětem kolem pátého roku. Tato nekonzistence má za následek, že krabička má problém si najít své cílové publikum.

Hráčům jejich hledání zpestří především barevná a legrační grafika.  I tyto ilustrace jsou jasně dětské a nemají ani náznak snahy o zalíbení jinému publiku.

poulettes-12

Poulettes je v celkovém pohledu docela zklamáním. Do světa postřehových her nepřináší nic nového a naopak zůstává hodně při zemi ve všech důležitých parametrech. Hra je sice jednoduchá, ale současně míjí svoje nejvděčnější publikum malých dětí. Na trhu je řada zajímavějších her, které si zaslouží pozornost. Poulettes naopak brzy zapadnou.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorLionel Borg
IlustraceCyril Bouquet
VydavatelAsmodee, Blue Orange (EU), Blue Orange Games, Lúdilo
Rok vydání2015
Počet hráčů2 - 6
Herní doba10
Minimální věk7 and up
KategorieMemory
MechanismyMemory, Set Collection
RodinaAdmin: Better Description Needed!, Animals: Chickens
Alternativní názvyChicken Love, Hahn im Korb, Poulettes, Wär' ich doch der Hahn im Korb

Více o hře.

Recenze: Poulettes – slepičí snídaně
Poulettes je hra, která z řady vystupuje pouze opravdu pěknou barevnou grafikou. Díky ní byste mohli podlehnout mylnému dojmu, že se jedná o kvalitní hru. Bohužel náhoda rozhoduje o všem a herním systémem se jedná pouze o další kopii bez nového nápadu. Hráči sice mají tajné úkoly, ale ani ty celkový průměrný dojem nezachrání. Poulettes je tak veskrze průměrná hra a těžko vám udělá nějakou větší radost.
Klady:

+ pěkné ilustrace
+ rychlá herní doba
+ stále docela zábava
Zápory:

- absence čehokoliv originálního
- složitá pro menší děti, kterým by se líbila nejvíc
- náhoda má příliš volné ruce
- žádný konflikt
2.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: Tipni si! Co je víc?