Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Star Wars Legion – AT-ST a Rebel Troopers rozšíření

star-wars-legion-expansion-01

Bitva byla vyrovnaná. Chvíli. Jenže pak se do ní zapojily obrněné stroje. A najednou bylo všechno jinak. Jakákoliv chvíle překvapení, kterou jsme měli na svojí straně, se zcela rozplynula a byla zadupaná do země těžkýma železnýma nohama AT-ST. Už se v duchu loučím se všemi svými plány na budoucnost. Tohle bude masakr!

Naštěstí ale i strana Rebelů má šanci se zvednout, protože na její stranu přichází také posily. Sice nejsou tak povzbudivé, jedná se pouze o další lidské jednotky, ale i tak se síly zase vyrovnávají. Je to tak, měli jsme možnost vyzkoušet dvě krabicové rozšíření pro hru Star Wars: Legion. Ty nesou názvy Rebel Troopers Unit Expansion a AT-ST Unit Expansion a každé jsou určené pro jednu stranu konfliktu. Podobně jako základní hru je vytvořil designér Alex Davy pod hlavičkou společnosti Fantasy Flight Games. O distribuci se stará v Evropě firma Esdevium Games.

Boxy jsou samozřejmě o poznání menší, protože obsahují pouze sadu figurek, kulatých podstavců podstavců a několik žetonů. K jednotkám musí náležet také nějaká karta jednotky a vylepšení navíc.

star-wars-legion-expansion-08

V partii Star Wars: Legion si hráči nejdříve tajně zvolí své jednotky, nad kterými by chtěli mít plnou kontrolu. Udělají to tajně a poté se postupně střídají v aktivaci všech svých bojovníků na ploše. Ti, kteří nebyli zvoleni jmenovitě na začátku, přijdou k akci náhodně. Mohou je posouvat s pomocí plastových měřítek, útočit s nimi za použití kostek (porovnání výsledků) nebo je připravovat takticky na další kolo. Obě strany mají za cíl zlikvidovat soupeře.

Figurky jsou přesně tím, co základní hra potřebuje. Každá nová jednotka přináší větší volnost při přípravě a poté i v rámci bojů. Více bojovníků znamená více taktických možností, manévrů a také herní obtížnosti. Bitvy jsou najednou nějaké větší.

Na původní hře se nám líbil mechanismus snížené manévrovatelnosti vozidel. Ten platí i u AT-ST. To je opravdu pojízdné monstrum, proti kterému obyčejné jednotky nemají o samotě příliš šancí. Naštěstí na plánu jsou také zábrany, za které se dá schovat. Jednotka je pak zranitelná zezadu, což dělá manévrování ještě důležitější.

star-wars-legion-expansion-13

Podobně jako u základního boxu, i tady je zpracování miniatur opravdu detailní. I u těch menších figurek zahrnuje kompletace také nutné lepení. Některé součástky prostě na těle nedrží. To platí ještě výrazněji pro AT-ST. My vždy pro účely recenze nijak nekompletujeme figurky pomocí lepidla, aby naše (ne)šikovnost nějak neovlivnila celkový dojem. Proto v okolí hry vidíte pouze obrázky poskládaných postaviček bez lepidla (někdy tedy i nekompletních). Jejich finální a třeba i namalovaný vzhled pak není problém na Internetu najít.

Na první pohled je samozřejmě lákavější ta větší krabice s jednou obří figurkou, ale i samotní rebelští vojáci jsou zajímaví a mají svoje kouzlo. Pak už také záleží na osobní náklonnosti k jedné nebo druhé straně, protože partie je záležitostí pro dva znepřátelené hráče.

star-wars-legion-expansion-11

Po vyzkoušení těchto rozšíření musíme říct, že jakékoliv figurky navíc k základní krabici jsou naprosto nezbytné. Jejich vliv na celkovou partii Star Wars: Legion je zřejmý od prvního tahu. A není třeba zdůrazňovat, že čím víc figurek, tím lépe. To samozřejmě ale trochu kazí cena, protože rozšiřující krabičky patří mezi ty dražší. Může za to především kvalita miniatur (a možná také licence Disney – zisky se holt dělit musí). A věříme, že se tento závěr vzhledem ke kvalitám a zkušenostem vydavatele dá generalizovat i pro ostatní boxy a jednotky. Proto vybírejte především podle svých vlastních preferencí. Pouze tak budete s hrou Star Wars: Legion opravdu spokojení a užijete si ji tak, jak si zaslouží.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorAlex Davy, Luke Eddy
VydavatelFantasy Flight Games, Atomic Mass Games
Rok vydání2018
Počet hráčů2 - 2
Herní doba120
Minimální věk14 and up
KategorieExpansion for Base-game, Miniatures, Movies / TV / Radio theme, Science Fiction, Wargame
MechanismyAction Points, Campaign / Battle Card Driven, Dice Rolling, Variable Player Powers
RozšířeníStar Wars: Legion
RodinaGame: Star Wars – Legion, Movies: Star Wars, Players: Two-Player Only Games
Alternativní názvyStar Wars: Legion – AT-ST-Läufer, Star Wars: Légion – TR-TT

Více o hře.

Recenze: Star Wars Legion – AT-ST a Rebel Troopers rozšíření
Star Wars: Legion je hra, která jasně vyžaduje rozšíření. S každou figurkou navíc je pak bitva mnohem zajímavější, napínavější a taktičtější. Figurky jsou krásně detailní a všechny vytváří dokonalý dojem světa Hvězdných válek. Pokud si je ale chcete užít docela, pak se nevyhnete lepení. AT-ST se zdá být neporazitelným strojem, ale jeho zranitelné místo znamená, že i této ničivé síle je možné odolat. Naopak to s sebou přináší radost z taktických voleb. Star Wars: Legion se pro nás právě s rozšířeními stává ještě lepší hrou, jen kdyby ty boxy nebyly tak drahé..
Klady:

+ krásné a detailní miniatury
+ rozšiřují zážitek
+ více taktických možností
+ slabá místa stroje
Zápory:

- cena boxů
- nutné lepení (někdo vnímá jako plus)
4
Prozkoumávejte dál
Recenze: Cosmic Encounter – Bůh je mimozemšťan