Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Festival Fantazie Speciál 2010 bude krvavý! Už tento víkend!

Před týdnem skončilo pražské Deskohraní, dnes končí největší deskovkový veletrh v německém Essenu, ale už za týden si budete moci zahrát opět deskové hry s náhodnými návštěvníky a nebo si jen tak zajít vyzkoušet některý z vyhlídnutých vánočních dárků pro rodinu. V moravské Chotěboři se totiž už 27. října otevřou znovu dveře několika budov, aby nabídly všem fanouškům fantastiky, horroru a sci-fi novou dávku zážitků a zábavy.

Po letním Festivalu Fantazie si totiž pro své příznivce pořadatelé připravili podzimní Festival Fantazie Speciál, který se tentokrát bude odehrávat především v duchu horroru, protože se zároveň s ním koná také první ročník takzvaného Bloody Xmas Festu. Fanoušci horroru tak budou mít vánoce o dva měsíce dříve, než většina populace naší planety. Právě na Bloody Xmas Festu slíbil svoji účast také známý režisér a herec Lloyd Kaufman.

Na setkání, které si klade za cíl seznámit veřejnost s tím nejzajímavějším z kultury, která se točí kolem horroru, dorazí také slavný český herec Karel Roden, ale také Ondřej Neff, Marek Dobeš nebo spisovatelka Petra Neomillnerová.

Návštěvníky čeká mnoho filmových projekcí, besedy, workshopy na téma natáčení akčních filmů a také skvělá Halloween párty, na kterých se budete bát hromady realistických kostýmů. Nejlepší kostýmy a masky budou pořadateli oceněny.

Z oboru deskových her se v Chotěboři znovu můžete těšit opět na velkou hernu v sokolovně, která bude praskat ve švech počtem her, stolů i zájemců o deskové hry. Nemusíte mít strach, že byste si neměli s kým zahrát některou z nabízených deskových her. Oproti letnímu festivalu budou chybět v účasti pouze Svět deskových her společně s Jiřím Mikolášem, kteří měli zapadenou hernu v přilehlé sportovní hale.

Kromě této krvavé zábavy návštěvníci mohou využít také souběžně pořádaného Festivalu Fantazie Speciál. Ten bude tvořen opět velkým množstvím přednášek z různých oborů, jakými jsou filmové soundtracky, Star Trek, manga nebo Harry Potter. Venku se bude konat také noční larp a halloweenský průvod s lampiony.

V nabídce naleznete již tradičně deskové hry dvou největších partnerů – sál se opět rozdělí na žlutou (Albi) a oranžovou polovinu (Mindok) a nebude chybět široká nabídka jejich her, případně hlavolamů. Pokud si tedy chcete vyzkoušet strategické novinky Albi (Farmáři, rozšíření Pandemicu s názvem Nové hrozby), rychlé a elegantní Dračí srdce nebo třeba logické hlavolamy Smart Games od Mindoku, pak tady budete mít jedinečnou příležitost.

Ve stejné místnosti čeká na příznivce elektronické zábavy také Playstation a PC herna, taneční podložky DDR a další hudební hry.

Zatím se zdá, že počasí bude mrazivé, ale pěkné. Nezbývá než věřit, že to pořadatelům vydrží a že se celá akce vydaří podobně, jako ta letní. Tu nakonec navštívilo 2420 fanoušků (pro porovnání uvádí pořadatelé 11105 unikátních návštěvníků na festivalu v Karlových Varech) ze všech koutů republiky a s velkým spektrem zájmů. Mezi návštěvníky pouze mírně převažovali muži v poměru 60:40, průměrný věk byl vypočten na 25 let. Objevili se i dva zahraniční hosté, kteří snad nasadili trend, který by mohl pokračovat v příštích letech. V programu bylo celkem neuvěřitelných 1550 pořadů.

Na své si tak přijde opravdu každý návštěvník. Spánek bude to poslední, na co byste chtěli myslet, když se kolem vás bude dít pořád něco zajímavého. Festival Fantazie Speciál je to pravé místo, kde strávit poslední prodloužený víkend v říjnu.

Festival Fantazie Speciál 2010 bude krvavý! Už tento víkend!
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Umí prase létat aneb záhady přírody odhaleny!