Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Go! Doggy Go! – psí dostihy

Jezevčíci jsou stvoření, která řadě z nás připadají nemotorná a pomalá. Jejich dlouhé tělíčko nevzbuzuje vůbec důvěru a představa, že by měli vyvinout vysokou rychlost, může být na chvíli i k smíchu. Jenže oni při tom dokáží být ohromně rychlí a co jejich krátké nožičky nestíhají, to dožene svojí schopností se natáhnout.

Čtyři jezevčíci se ocitnou i na startu hry Go! Doggy Go!, kterou vytvořil tým společnosti Piatnik. Jedná se o novinku, která na český trh dorazila pro rok 2021. Pod hrou je jako designér podepsán Jim Talbot.

Na víku vidíme jezevčíky v plném sprintu. Jakmile ale box otevřeme, najednou všechen ten závodní šrumec utichne. Aby se dostihy zase rozběhly, musí hráči nejdříve rozložit protáhlý herní plán, který reprezentuje dlouhou rovinku. Poté budou figurky jezevčíků sprintovat. Hráči si každý vyberou svého pejska podle barvy a dostanou jeho hlavičku, ocásek a sedm dílů těla. Na začátku sprintu má jezevčík jeden dílek těla a jeho majitel figurku postaví tak, že tlapkami stojí na kosti před svojí boudou.

Hráč na tahu si vezme kostku, hodí s ní a podle výsledku pak posune svého jezevčíka vpřed na závodní dráze. Jestliže zastaví předními packami na volném obdélníku, pak se nic neděje a na řadě je další hráč. Ten si vezme kostku a pokusí se posunout co nejlépe svého pejska.

Situace se mění ve chvíli, kdy jedno ze závodících zvířátek svůj pohyb skončí předními tlapkami na políčku s barevnými otisky. Jejich barva určí, kterého jiného hráče se takový moment dotkne. Hráč s jezevčíkem dané barvy totiž musí prodloužit tělíčko svého mazlíčka o jeden dílek. Aby mezitím nezapomněl, kde pejsek stál, položí si na místo předních tlapek bílou kostičku. Když se sem pejsek vrátí, bude svými zadními packami stát o políčko dál od cíle.

A to je důležité, protože jako vítěz se oproti standardní zvyklosti počítá až ten jezevčík, jehož zadní tlapky překročí cílovou čáru. To znamená, že jakmile protne pásku hlavou, pro další posouvání začne být důležitá poloha zadních dvou končetin. Hráč, jehož jezevčík celý jako první dokáže překročit cíl, se stává vítězem závodu.

Go! Doggy Go! je závodní hrou, ve které mají hlavní roli pejskové, jejichž tělíčko se neustále natahuje. A tím se jim vzdaluje vidina cíle. Dostihy těchto malých stvoření jsou napínavé ale i ve chvíli, kdy se tělíčko protáhne a protne hlavou cílovou čáru. Teprve ocásek je rozhodující.

Ale vše je náhodné. Kostka rozhoduje za hráče, ať už by měli nějaký plán nebo ne. Je třeba ale zdůraznit, že hra je doporučená od čtyř let. A v tu chvíli se jakékoliv výtky ke štěstí, smůle a náhodě zdají zbytečné, protože děti se teprve seznamují s počty a ohromně si užijí závod jezevčíků, který není jen o tom, kdo první dorazí do cíle.

Hráči se navzájem ovlivňují, což je rozdílový prvek. Je to zdroj legrace a napětí, které hry pro tyto nejmenší potřebují. Při tom se celý sprint směstná bez problémů do patnácti minut, což je ideální doba pro tyto malé žokeje.

A přesto jsou hlavní hvězdou bez pochyby samotní jezevčíci. Jejich tělíčka se dokáží natáhnout do obrovských délek. Každá další část tělíčka se při tom připojí velmi jednoduše s pomocí snadného otočného systému. Díky zářezu zapadne vždy vše na to správné místo.

Go! Doggy Go! je hra, která přináší napětí závodních jezevčíků. Hráči potřebují štěstí z hodu kostkou, ale při tom je hra plná napětí. To proto, že když ostatní protivníci zastaví na políčku s vaší barvou, prodlouží jezevčíkovu délku a tím i jeho cestu za vítězstvím. Go! Doggy Go! se snadno stane oblíbenou hrou těch nejmenších díky jednoduchosti a skvělému zpracování.

Prozkoumávejte dál
Recenze: 011 – pára, písně, Ragnarök