Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: HABA Moje první hra Teddy barvy a tvary

Medvídci toho moc ke spokojenosti nepotřebují. Stačí jim malý dům a pohodlný pelíšek, ve kterém se mohou schovat. Ale když vyrazí ven, najednou je jejich hlava plná zvědavých otázek a plní se barvami a tvary, které objevují všude kolem sebe.

Podobně zvědavé, jako zmiňovaní medvídci, jsou i malé děti, které také prozkoumávají své okolí. Barvy a tvary jim pomáhají dávat tomu všemu nějaký řád. A právě tady nastupuje hra Teddyho barvy a tvary z řady My Very First Games od značky HABA. Hru vytvořila Christiane Hüpper a o ilustrace se postarala Annika Sauerborn. Finální zábavu pak nabízí s lokalizovanými pravidly oficiální distributor značky HABA pro ČR a SR.

Ve žluté krabici se neukrývají samotní medvídci, ale místo nich zde najdeme hromádku dřevěných žetonů, pevné kartonové destičky a dvojici kostek. To vše by si měly děti nejdříve v rámci volné hry osahat, prohlédnout a seznámit se s každým dílkem pod vedením a s pomocí dospělého. Už v tuto chvíli mohou začít objevovat fakt, že desky jsou jako takové malé puzzle, do kterého zapadají různě tvarované dílky. Rodiče je pojmenovávají.

Jakmile si děti jsou při hraní s destičkami jistější lze přistoupit k jednoduché kooperativní hře. V té děti poslouchají pokyny kostky, vybírají tvary a umisťují je na správné místo. Hvězdička slouží jako žolík. A co když padne postavička medvídka? Místo přikládání nového dílku všichni vykřiknout „Všechno nejlepší“, protože jsou právě medvídkovy narozeniny.

V druhé alternativě děti místo tvaru pojmenovávají barvu. Jinak partie ale probíhá stejně a opět všichni spolupracují s cílem zaplnit všechny destičky a pomoci medvídkovi.

Teprve v poslední verzi pravidel mohou rodiče nechat děti soupeřit. Ale ani tady se nic nemění, opět jde o házení kostkou a hledání jejích výsledků. Děti tedy jsou vydány napospas náhodě, ale to nijak nevadí. Jedná se o jeden z prvních kontaktů s dodržováním pravidel a vítězství je zde vedlejší, daleko důležitější je něco se naučit.

A právě to se této nenápadné krabičce daří skvěle. Hravou a barvitou formou nabízí hra dětem zajímavou náplň, drobnými krůčky je učí, ale také baví. A u zrodu vší té spokojenosti rodičů a dětí je především krásné zpracování, které kombinuje dřevo a karton. Moje první hra Teddy Barvy a tvary je skvělým způsobem, jak děti poprvé už od dvou let představit tomu složitému světu.

Facebook: @HabaCeskoSlovensko

Instagram: @haba_cesko_slovensko

YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Abeceda – jaká je vaše slovní zásoba?