Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: HABA Dřevěná stohovací hra s předlohami Požárníci

Je to sen každého malého kluka. Sednout si do kabiny hasičského auta, poslouchat houkačku a pak si ještě rozmotat hadici a pustit proud vody na cíl. Všechno samozřejmě jenom jako, protože ať už je to jakkoliv romantické povolání, nesmíme děti upozornit také na to, jak je nebezpečné. Jak je oheň nebezpečný.

Ale tentokrát si budou především hrát, protože na trh přichází další krabice z dřevěných logických a skládacích her, které vychází pod značkou HABA. Jedná se o prostorovou hru od dvou let, která patří do řady Stohovacích her, tentokrát s tématem Požárníci. Na naše stoly a přímo k dětem hračku přináší oficiální distributor značky HABA pro Česko a Slovensko.

Na krabici vidíme výjev z jednoho řešení logického úkolu. Na hráče uvnitř čeká v první řadě dřevěná destička s jedním zářezem, což je místo, kam si může uložit své zadání. Ty jsou počtem hvězdiček rozdělené na tři obtížnosti.

Ty nejjednodušší zadání jsou pouze o tom, že děti vyberou správné dílky a rozmístí je pečlivě vedle sebe. Ale už tady vše začne pěkně dávat smysl, protože je třeba učit děti už od minimálního doporučeného věku dvou let.

Velmi pěkné je, že děti díky stojánku mohou stavět vše pěkně jedna ku jedné. Staví destičky přímo před obrázky, takže předloha současně slouží i jako takový recept, jak vše vyřešit. A dřevěný stojánek funguje výborně, protože je těžký a pevný.

Ale to všechno platí pouze pro nejnižší obtížnosti, se kterými si děti poradí docela rychle. Už od dvou hvězdiček ale počet dílky naroste ze tří na čtyři. Ty navíc nově nejsou jen vedle sebe, ale začnou na sebe skákat a dokonce se za sebe ukrývají. Poslední trojhvězdičková obtížnost pak použije rovnou pět destiček z celkových osmi, které jsou ještě více zakryté, a ještě rafinovaněji poskládané.

Základem všeho je pro děti prostorová představivost. Často se totiž nedívají na dílky zepředu a musí si ten pohled alespoň částečně představovat, pokud se zrovna nenakloní. Kromě toho trénuje také šikovnost a manipulaci s předměty, protože dílky se skládají jeden na druhý a je třeba mít přesné prsty.

Opět si musíme postesknout nad tím, že v krabici je jen několik karet se zadáními. Konkrétně dvě oboustranné karty pro každou obtížnost, což je opravdu málo. Naštěstí děti si kromě titulního skládání a řešení zadání mohou s dílky také hrát. To proto, že destičky jsou krásně zpracované, barevné a pečlivě potištěné obrázky.

Ale pokud odhlédneme od počtu zadání, pak je Dřevěná stohovací hra s předlohami Požárníci výborná a nádherně zpracovaná hračka. Základem je pár hádanek, ale potom může následovat jednoduché hraní, protože kvalitní dílky mohou děti zapojit do libovolné hry. Dřevěná stohovací hra s předlohami Požárníci je výborná zábava pro nejmenší děti od dvou let.

Facebook: @HabaCeskoSlovensko

Instagram: @haba_cesko_slovensko

YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Alhambra – Vezírova přízeň – první rozšíření