Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Kouzelné čtení Kočka

Cítíte to vrnění? To možná letí vrtulník. Nebo soused řeže dřevo? Nejede na nedalekých kolejích vlak? Ne, nic z toho není pravda, to se jen vaše kočka rozhodla, že vás poctí svojí společností. Tahle svéhlavá stvoření přijdou jen, když se jim chce, ale pak se mazlí a šíří kolem sebe nečekanou uklidňující energii. Kočky.

Pro všechny milovníky chlupatých myšilovů přichází nová kniha do série Kouzelné čtení, respektive do sady malých knížek pro ty nejmenší. Jmenuje se Kočka a její obsah namluvila dvojice Tereza a Matouš Rumlovi. Kniha vychází s logem firmy Albi pro elektronickou tužku Albi. O ilustrace se postarali v Jain Publishers, hudbu napsala Lenka Tovarová, texty Lucie Krystlíková a zpívá Lucie Poddaná.

Na víku vidíme kočičku, jak čeká, až si bude moci začít hrát se svými novými dětskými kamarády. K tomu ale budou nejdříve potřebovat nahrát zvukový soubor do elektronické tužky, zvuků ale není příliš, takže se jedná jen o malý desetimegabajtový soubor. Jakmile je přenesený soubor přes USB, děti se mohou dotknout tlačítka pro zapnutí v levém dolním rohu první stránky. Nyní jejich dobrodružství mohou začít.

A protože jsou kočky velmi sociálně založená zvířata, nejdřív představí nového kamaráda ostatním kočičkám a postupně pak s pomocí tužky může čtenář objevovat vše, co ho napadne o kočičkách. Informace v knize jsou základního charakteru, takže se děti dozví, jak si kočičky hrají, že v noci dobře vidí a že si rády hrají.

Kniha je koncipovaná jako první seznámení s kočičkami. Základní texty doplňují hlavně zábavné věty namluvené přímo jednotlivými kočičkami. A ty určitě chtějí malým čtenářům něco sdělit. A když už ani to nebude stačit, na každé stránce vlevo nahoře je ikona noty, která spustí zábavnou veršovanou píseň.

Číst si děti asi nebudou, protože kniha je určena už pro dvouleté mrňousy. Přesto je na každé stránce říkanka, kterou jim mohou přečíst rodiče. Hlavní jsou ale touhy objevovací a tady se nenasytné děti určitě budou dlouho bavit tím, že budou zkoumat nejrůznější části knihy. Každá může vydat jiný zvuk, hlas nebo jiné překvapení, jen se ho stačí dotknout špičkou tužky.

Kniha kromě samotného naučeného prvku skvěle podporuje trénink manipulace a koordinace oko-ruka. Trefovat se na přesné místo nám dospělým může připadat snadné, ale tak to vůbec není.

Potěší velké a veselé obrázky, díky kterým je kniha Kočka pro děti opravdu lákavá a rády si v ní budou listovat. Objevovat její tajemství budou ale až s pomocí tužky, což jim připadá trochu jako kouzlo. A právě proto je pro dvouleté Kouzelné čtení ještě větším lákadlem. A malá kniha Kočka není výjimkou. 

Prozkoumávejte dál
Recenze: Sonic the Hedgehog Crash Course – modrý rychlík na vašem stole