Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Malý méďa – dobrodružství s brumlou

Když jste malí, a ještě k tomu medvědi, svět je plný dobrodružství. Všechno je nové, ať už jde o zimní radovánky, balónky, dort nebo písek na pláži. Jenže pak přijde mrňous domů a jeho rodiče po něm chtějí, aby převyprávěl vše, co dnes zažil.

A právě tvorbu příběhů bude trénovat u malých dětí hračka Malý méďa, kterou si připravili pro všechny malé dobrodruhy ve firmě Granna. No a o české vydání se postarala společnost Pygmalino.

Jedná se o menší krabičku, kterou zdobí pohled na medvědí radovánky. A uvnitř najdou děti párové destičky, které se spojují klasickými puzzle výřezy. Tyto spoje dávají dohromady vždy jeden ucelený příběh ze tří destiček.

Právě časová posloupnost je první způsob, jak lze s dílky nakládat. Nejdříve si samozřejmě mohou děti potrénovat pozornost a rozpoznávací schopnosti a samostatně rozdělit destičky do skupinek podle příběhu. V každém jsou jasně identifikovatelné odlišnosti, podle kterých je mohou malí hráči rozpoznat.

A pak si s jednotlivými trojicemi mohou vyzkoušet chápání toho, jak děje na sebe navazují a logicky jdou za sebou. To je velmi důležitá schopnost a její trénink je rozhodně na místě. Destičky, příběhy i obrázky jsou pro to skvěle zvolené a výsledek může zkontrolovat rodič, ale také je už předem jasné, jestli je řešení správně právě podle sedících puzzle výřezů.

To ale není zdaleka všechno. Pravidla doporučují různé otázky, kterými se dají méďovy příběhy analyzovat a rodiče se tak mohou s dětmi bavit a rozvíjet jejich přehled a slovní zásobu.

To jsou ale všechno zábavy pro jednoho. Tuhle krabičku lze hrát ale i ve více účastnících, i když jsou to jen jednoduché souboje v tom, kdo je rychlejší při hledání vhodných doplnění pro svůj základní středový obrázek.

Celkově je Malý méďa vynikající zábavou pro nejmenší, který kromě herního zaměření umí především naučit spoustu základních dovedností. Děti tak chytře trénují hrou a baví se u toho. Navíc vynikají destičky také krásnou grafikou. Malý méďa je prostě kamarád pro každé malé dítě.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Stockpile – cesta k bohatství