Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Preview: Area 51 – přísně tajné

d2d751169f2ba8981043dcac71b548d8_original

Pamatujete Roswell? Ne? To je dobře. To znamená, že se nám to podařilo dobře ututlat. Právě proto máme takové rozpočty a řadu pokročilých technologií. Prostě nám věřte, že vás před všemi hrozbami z vesmíru ochráníme a vy o nich ani nepotřebujete vědět.

Area 51 vypráví známý příběh o návštěvnících z vesmíru. Ale jde na to trochu z jiného konce. Tedy vlastně bychom měli používat budoucí čas, protože hra je teprve je fázi příprav. Uspěla ve své kampani na Kickstarteru, ale svým rozsahem 6.000 eur zůstává spíš malým projektem. Jejím autorem je Stefan Alexander a vyjde pod hlavičkou firmy Mücke Spiele na veletrhu Spiel 2016 v Essenu.

My hru dostali v předprodukční verzi na preview a právě proto se zde nedočtete nic podrobného o balení. Hra obsahuje dílky, které vytvoří vojenskou základnu. Do hry patří také přepravní síly (trucky a vlaky), věže a hromada dalších dílků (věže, kostičky, karty vetřeleckých artefaktů).

a69b34f8dc8c5b256fbd5b8ced870d42_original

Hra samotná je vlastně velmi jednoduchá. Všichni účastníci mají k dispozici karty artefaktů, které di mohou dobírat naslepo nebo z nabídky a poté jimi platit za akce. Taková platba probíhá tak, že hráči karty položí přímo na plán, některé odkrytě, jiné tajně. Tím vším si pouze připravují půdu pro samotné naložení artefaktů, které lze provést v jedné lokaci. V důsledku toho hráči zavřou artefakty do věží. Body pak dostanou majitelé těchto věží, které je možné také vylepšovat. Na konci ale vyhrává ten, kdo má nejvíce bodů.

Area 51 na to podle svého tématu nevypadá, ale je vlastně takovou hrou pro začátečníky. Chytře vymyšlené herní mechanismy dávají hráčům většinu herního vývoje pod kontrolu. Hra obsahuje prvky kontroly území, ale současně nutí hráče si pamatovat, kde které karty vlastně leží.

Hra má velmi dobře zvolený modulární plán, který je upravitelný podle počtu hráčů. Jen to téma je tu vlastně takovým šperkem na ozdobu. Vlastně mohlo být úplně jiné a nikdo by si nevšiml. Ono už samotné uchovávání mimozemských artefaktů zní trochu hloupě. Ale dobře, hlavně že je samotná partie opravdu pěkně hratelná.

7ec3aedc038ea8ea77ac8974a37d5426_original

Area 51 si prošla svým testem Kickstarteru a nyní bude k vyzvednutí na veletrhu Spiel 2016 v Essenu. Právě proto jsme připravili toto rychlé preview, abyste alespoň mohli začít uvažovat o jejím otestování. Area 51 si určitě váš zájem zaslouží, obzvlášť pokud máte rádi zajímavě inovativní, ale při tom stále poměrně jednoduché a méně náročné hry.

 

Tady se můžete podívat na Kickstarter Area 51

 

Prozkoumávejte dál
Preview: A.D.A.P.T. – evoluce spasitelka