Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Deskové hry: Co koupit na Vánoce 2020 – hry pro dva

Vánoce jsou sice o čase s rodinou, ale někdy budete jen dva. A pak je čas na tyto hry:

Mandala (MindOK)

Mandala je karetní hra, ve které oba protivníci společně staví dvě mandaly. Každá se skládá ze tří oblastí, jedné neutrální a dvou, které patří jednotlivým rivalům. Hráči postupně obsazují barvami všechny lokace, ale v rámci celého obrazce se nesmí barvy opakovat na dvou místech. Štěstí rozhodne o tom, jaké karty hráč dostane k dispozici. Nakonec ale rozhodne až fáze po dokončení mandaly, kdy si hráči jeden, a pak druhý, rozebírají stavební dílky obrázku. Ty mají bodové hodnoty na základě řeky, kterou si skládá a určuje sám hráč. Díky tomu je boj o body velmi zajímavý a díky krásné grafice ani nevadí, že Mandala je abstraktní zábava.

Recenze: https://www.deskovehry.com/recenze-mandala-krasa-kruhovych-obrazcu

Siegestorm (Albi)

Siegestorm je kvalitní hra, která má výborně fungující bojovou mechaniku a hraní nestvůr do armády založené na placení stejnými kartami, které můžete i zahrát. Tyto karty navíc lze použít nejen jako vojsko, ale také pouze k akci. Souboje jsou zajímavé a kromě soubojů dvojice mohou být i kooperativní proti bossovi. Hra vyniká rychlostí a jednoduchostí a právě tady je největší zbraň Siegestormu.

Recenze: https://www.deskovehry.com/recenze-siegestorm-fronta-plna-oblud/

 

Jaipur (Blackfire)

Jaipur je pěkná karetní hra navržená speciálně pro dva. Už tato vlastnost ji dostává do popředí zájmu mnoha hráčů, protože kvalitních her pro dva hráče je opravdu málo. A Jaipur se v této oblasti cítí jako ryba ve vodě. Poskytne vám vyrovnanou strategickou zábavu, která není zdlouhavá. Může za to herní systém, který rozděluje partii na několik kol s částečnými vítězstvími. Ale teprve ten z hráčů, který dokáže zboží prodávat výhodně delší dobu, se může stát vítězem. Hráči mění karty s látkou z ruky za vítězné body a čím více od jedné barva zahrají, tím více bodů získají. Do hry vstupuje mírná náhoda v podobě bonusových žetonů za velké množství prodaných látek, ale jejich rozsah je tak malý, aby pouze znejistěl hráče a znesnadnil odhadnutí vítěze před koncem kola. Celá hra je elegantní a jednoduchá a bude bavit každého, kdo má rád strategické souboje ve dvou.

Recenze: https://www.deskovehry.com/recenze-jaipur-obchodujte-jako-o-zavod/

 

Ostatní díly Vánoční poradny 2020

Prozkoumávejte dál
Recenze: Ovocný salát – krájejte, míchejte, počítejte!