Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Firma MindOK zaútočí na vaši logiku!

Fauna

Rok 2010 zahájila pražská firma MindOk opravdovou peckou – podařilo se jí protlačit českou verzi rozšíření pro zbožňovanou Agricolu (recenze Agricoly) s názvem Sedláci z blat (v originále Farmers of the Moor). Je to už téměř měsíc, co se mohou někteří hráči těšit z dřevěných figurek koňů, kartiček lesů a zajímavých nových herních plánů pro hráče. I my tuto novinku již pilně hrajeme a v nejbližších dnech se můžete těšit na její podrobnou recenzi včetně popisu nových vlastností, které do celé hry přináší.

Nových pokračování se dočká také série kartiček pro detektivy – Černé historky. Nejen, že vyšla nová sada 50 karet (v pořadí již čtvrtá), ale především se již na trhu objevily Bílé historky, které jsou určeny pro mladší fanoušky vyprávění. Závěrečnou lahůdkou nejsou jen Černé historky: Skutečné příběhy, ve kterých se převtělíte do mnoha známých postav, ale také připravované Mystické příběhy ve speciální kovové krabičce ve tvaru rakve a zasáhnou v něm do vyprávění i nadpřirozené bytosti.

V průběhu dubna si cestu na pulty obchodů nalezlo již osmé rozšíření deskové hry Carcassonne, které nese název Mosty a hrady. Mosty umožňují převést cestu přes vystavěné město a malá města mohou být přestavěna na hrady. Po cestách se potulují obchodníci a prodávají cenné zboží, které může přinést další cenné body v závěrečném zúčtování.

Dračí srdce

Na konec jsme si nechali poměrně nedávno oznámené novinky. Blízko vydání je zoologicky zaměřená hra Fauna. Hra je německého původu a byla nominována loni na prestižní cenu Spiel des Jahres. Procvičí vaše znalosti o zvířatech naší planety, o délce jejich ocasu nebo jejich celkové hmotnosti. O jejích kvalitách by mělo svědčit už jméno jejího autora, kterým je Friedemann Friese. Hra slibuje naučnou zábavu, do které budete moci proniknout už v průběhu tohoto měsíce.

Neméně zábavy slibuje i druhá červnová novinka, Dračí srdce. Hra speciálně určená pro dva hráče a podle všeho se bude jednat o zábavnou karetní hru od oblíbeného tvůrce Rüdigera Dorna.

Asi vám stále vrtá hlavou, kde je ten slibovaný útok na logiku. V MindOKu se totiž rozhodli pro poměrně velký projekt logických hlavolamových her od firmy SMART Games. Jedná se o jednoduché hříčky a jsou zaměřeny na rozvoj intelektu. Vhodné jsou pro děti od tří let, ale nemenší výzvu budou tvořit i pro dospělé hráče. V první vlně čeká na zájemce celkem devět her s rozličnou tématikou od chytání zlodějů, přes stavění hradu a souboj s viry v lidském těle až po kontrolu letiště. K devíti základním hrám ještě můžete přikoupit dvě rozšíření (pro hry Na ledové kře a Safari schovej a najdi). Více o tomto projektu se dozvíte na webu www.smartgames.eu. Zmiňované hry si již můžete objednat na adrese http://www.hrajeme.cz.

Největší peckou však zůstává pro mnoho hráčů vydání hry Thunderstone v českém jazyce. Jejímu ohlášení jsme se věnovali minulý týden ve zvláštní novince (ohlášení Thunderstone v češtině).

Firma MindOK zaútočí na vaši logiku!
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Janod Arctic Party – s ledními medvědy na cestách