Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Boom Boom – výměna za výměnou

Kdosi zazvonil na zvonek a stvoření, která seděla opodál, se rozprchla do všech možných stran. Jenže to je průšvih, protože každý měli vytvořenou svoji skupinku. A teď se potřebují zase najít a dát dohromady dřív, než ztratí nit a zapomenou, o čem se bavili.

Nastupují tedy děti, jejichž úkolem bude znovusjednotit všechna stvoření na kartách v party dětské hře Boom Boom. Tu vytvořila společnost Trefl. Autory jsou Slawomir Czuba, Wiktor Fabianski, Piotr Milewski, Grzegorz Traczykowski, Aneta Wroblewska a Jacek Zdybel. Hra vychází i v češtině a na pulty se dostává zásluhou firmy Matyska a.s.

Krabička není největší, ale na jejím víku vidíte skunka, sýr i mušky, hlavní protagonisty celého příběhu. Když box vezmete do ruky, začne navíc podivně cinkat. Je tedy na čase se podívat dovnitř a trochu uhasit svoji zvědavost. Hráči tak nejdříve vyloví pevnou desku, která bude sloužit jako plán. Položí ji do středu stolu a objeví, že uprostřed je kulatý otvor. V tu chvíli jim padne zrak na bíložlutý zvoneček. Ten krásně padne do otvoru, čímž vytvoří herní prostor.

Potom už jsou třeba pouze karty, které zamíchají a roztřídí do spousty malých balíčků. Každý z hráčů jich bude mít v držení hned několik, tři až šest podle počtu účastníků. Vždy ale má každá taková hromádka pevně danou velikost čtyř karet, ale náhodné složení. Po takovém rozdání zůstanou stranou ležet čtyři karty, které nyní hráči položí na plán na čtyři určená místa, a to obrázkem nahoru, aby si každý mohl prohlédnout obrázek, který se tam ukrývá.

Partie probíhá u všech hráčů současně. Každý si vezme do ruky jeden libovolný ze svých balíčků a jednu ze čtyř karet může vyměnit za některou z těch, které leží na stole na dosah všech. Tak může postupně obměňovat klidně i několikrát, bez tahů, a tak rychle, jak dokáže. Když je s obsahem sady spokojený nebo už nedokáže dále měnit, jednoduše hromádku položí na stůl a vezme si jinou. S jejími kartami může dělat to samé.

Všichni hráči se tak současně přetahují o karty, které jsou v jeden okamžik viditelné. Úkol mají všichni stejný. Vyměňovat karty tak šikovně, aby v každém z jejich balíčků zůstaly pouze stejné čtyři karty. Kdykoliv se to hráči podaří u jedné hromádky, dá to vědět protivníkům zazvoněním na zvoneček. Když dokončí další, zazvoní dvakrát, atd.

Hráč, který dokončí všechny své hromádky, vykřikne Bum Bum a zazvoní na zvonek. Tím ukončí kolo a získá bod. Celá partie trvá do dohodnutého počtu bodů nebo na předem stanovený počet kol.

Boom Boom, neboli česky Bum Bum, je karetní bláznivá hra pro děti, která je strašně rychlá. Neustále se tam něco děje, karty se mění, točí a hráči musí mít výborný postřeh. To ale není podmínkou pro to, aby začali hrát. Průběhem partie se krásně vytrénují. Musí také uvažovat s rozdílnými barvami nebo sledovat ostatní, o jaké karty mají zájem.

Hra funguje parádně i jako trénink plánování, protože je velmi dobře možné si chytrými tahy předávat karty mezi balíčky. Hráč jednoduše odhodí kartu z jednoho, rychle si vezme druhý a vymění kartu zpět. Musí pří tom být dostatečně rychlý, aby mu ji nevyfouknul některý z protivníků. A v tom tkví zábava celé partie.

Děti Boom Boom moc baví, navíc má jednoduchá pravidla. Chaos je zábavný ve dvou, ale nejvíce v maximálním počtu čtyř účastníků. To je o karty opravdu velký zájem a prakticky není možné nechat na chvilku ležet nějakou kartu, protože si ji někdo hned sebere.

Někomu může vadit grafika, konkrétně bez jakéhokoliv důvodu zvolené téma skunka, hovínek, much a smradlavého sýra. Žádný příběh tu na nás nečeká, takže je trochu zvláštní, že hra se zvonečkem má být zrovna nevoňavá. Jednotlivá kola mají pět minut, takže se partie velmi rychle odehraná, ať už hrajete na kolik kol chcete.

Boom Boom je hra, o kterou děti budou mít zájem. Rády se k ní vrátí, protože jde o rychlou jednohubku, která u nich vyvolává smích. A to je přesně to, co od dětské hry chcete. Nepotřebujete záludná pravidla, jen rychlou ruku a přehled. Boom Boom je fajn dětská hra, kterou s radostí doporučujeme navzdory nepříliš vábnému tématu.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Mix-Max Rallye – závody pro křížence