Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Granna Skládačka Pyžámka

Sluníčko zapadlo. Od rybníka začaly kvákat žáby, ve vzduchu se prohání netopýři a na obloze svítí Měsíc. Je čas, aby zvířátka šla do pelíšku. Předtím ale musí najít a obléct pyžámka. A potřebují s tím pomoc!

A zvířátka se obrací plná důvěry na hráče, kterým rodiče pořídí malou krabičku jménem Pyžámka. Jedná se o skládačku, která patří do série Já už hraju. Vytvořili ji v hravé laboratoři společnosti Granna a na naše stoly ji přináší značka Pygmalino. O líbivé ilustrace se postarala Beata Batorska.

Pod víkem s prasátkem a jezevcem najdou děti také další zvířátka, ale především spoustu destiček, ze kterých je mohou sestavovat. Základem jsou hlavičky. Ke každému zvířátku položí, a přiřadí polštářek, čímž mu přidělí nejen barvu, ale také vzorek. Zbytek dílků ale položí obrázkem dolů a zamíchají, takže nikdo neví, kde která leží.

Hráči se střídají a ve svém tahu se snaží spárovat jeden kabátek a jedny kalhoty a vytvořit dvojici, která spolu ladí barvami i vzorem. Pokud se mu to po paměti podaří, vezme si celé pyžamo dítě k sobě a může ji za odměnu spojit s hlavičkou a polštářkem. Toto zvířátko šlo spát. No a ten, kdo má na konci partie nejvíce ze šesti zvířátek, ten slaví vítězství.

Ale tahle hra není tak docela o tom pexesovém zážitku, ale o objevování barev a vzoru, ale také o skládání. Právě s párováním barev dětem pomáhají zmiňované vzory a tím se jejich vnímání zlepšuje a posouvá kupředu.

Proto opravdu vítáme, že je hra doporučená už od dvou let. Právě tyto děti začínají vnímat barvy. K tomu všemu i manipulace s dílky pěkně trénuje prstíky. Hlavičky zapadnou do žlábku na svetříku a kalhoty pak už stačí jen přiložit k pasu.

Pokud bychom měli hodnotit Skládačku Pyžámka jen jako hru, pak bychom v ní museli vidět obyčejné pexeso. Jenže tato krabička naštěstí obyčejná není, protože dokáže zaujmout děti už od dvou let a pomoci jim s vnímáním a odlišováním barev.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Pohádkáři – příběhy z karet na pokračování