Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: HABA Dřevěná hra na učení barev a čísel Divoká zvířata

V divočině toho moc na počítání není. Přesto každé zvířátko by mělo umět alespoň základní čísla, aby si dokázalo spočítat, jestli náhodou není někdo proti němu v přesile. A kolik kousků banánů by měly opičky sníst, aby neměly hlad.

Základní počty čekají i na malé hráče, kteří se pustí do vkládání v nové dřevěné hračce od značky HABA. Jedná se o další ze série dřevěných logických her, které začínají na děti pozitivně působit už od jednoho roku věku. Tentokrát dostal box do vínku název Dřevěná hra na učení barev a čísel a za téma dostala Divoká zvířata. Na pulty českých obchodů se dostává zásluhou oficiálního distributora HABA pro ČR a SR.

Na hračku je potřeba hodně prostoru, protože zvířátka jsou opravdu velká. Proto dostanete na stůl solidně velkou a také docela těžkou krabici a uvnitř pětici dvouvrstvých desek. Každá je věnovaná jednomu zvířátku a číslici od jedné do pěti.  

Jednotlivé desky mají prostor nejen pro číslici, ale stejnou barvu mají také dílky, které by měly zapadnout do dvouvrstvé desky. Každé zvířátko a každé prostředí nabízí několik otvorů, do kterých mohou děti správně vložit správně barevné a tvarované dílky.

Vkládačky jsou kolem doporučeného věku od osmnácti měsíců u dětí ve velké oblibě. Začíná jim to jít, takže proč této záliby nevyužít a nenaučit mrňata něco navíc? Počty i barvy se nabízí, protože kolem dvou let už byste tyto dovednosti a chápání měli pomalu začít dětem vštěpovat.

No a těchto pět desek to dělá naprosto famózně. Jsou pevné, ale především jejich grafika a všechny tvary jsou podřízeny tomu, aby děti naváděl ke správným počtům. Na začátku, v osmnácti měsících, si budou s komponentami jen hrát a s vaší pomocí je umisťovat na správná místa. Teprve později začnou chápat, že počty zvířátek a žeton číslice zde nejsou jen tak pro ozdobu, ale že všechno souvisí se vším.

Velkou zbraní je samozřejmě poctivé zpracování, které kromě ekologie klade důraz také na nezávadnost a ergonomii. Se správným viděním a chápáním pomáhají i tvary, kde pro trojku je trojúhelník, pro pětku elipsa jako zahnutá nožička pětky a tak dále. Vše je tu podřízeno tomu, aby dětem pomohly komponenty proniknout do tajemného světa čísel a barev.

S ohledem na všechny zmíněné vlastnosti nemůžeme jinak, že tuto krásnou krabici doporučit všem rodičům těch nejmenších dětí. Batolata budou vděčná za nové dřevěné kamarády, ačkoliv to nebudou zvířátka, ale stavební kameny počítání.

Facebook: @HabaCeskoSlovensko

Instagram: @haba_cesko_slovensko

YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Flipper – stolní fotbal