Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Magnetická hra Emoce a pocity s předlohami

Lidské tváře mají tolik podob. Mohou mít jiný účes, barvu pleti, brýle, vousy nebo ozdoby ve vlasech. Stačí drobnost a najednou každý vypadá jako úplně jiný člověk. A v každé z těchto tváří se může ukrývat jedna z několika emocí, které lidé znají. Dokázat je vyčíst správně je pokaždé výzva, ať už se ukrývají pod kšiltovkou nebo za rovnátky.

A do světa emocí, výrazů a tváří se děti mohou ponořit díky značce Janod, která si pro ně připravila Magnetickou hru Emoce a pocity s předlohami. Na český trh se pak dostává box zásluhou oficiálního distributora Janod.

Velký box je pořádně těžký, ale docela nízký. To proto, že všechny komponenty jsou ploché a ukrývají se v pevné krabici s rozesmátou holčičkou. Uvnitř pak najdou děti především pevný dřevěný plán s dětskou hlavou vyobrazenou od ramen nahoru. Tu ale lze snadno zaměnit, protože v boxu najdou děti kromě toho také deset magnetických hlav.

S pomocí rodičů vyberou vždy jednu z balíčku karet. Na té je vyobrazena nějaká emotivní situace a je na dětech, aby tento moment rozklíčovaly. Pokusí se tak zvolit z nabídky správného smajlíka, který podle hráče odpovídá výrazu. Pokud si nebude dítě jisté, může se podívat na řešení, které se ukrývá na zadní straně karty.

Všechny komponenty jasně míří k tréninku správného čtení pocitů. Nikdo asi nepochybuje o potřebnosti této schopnosti v dnešní době. Proto je tenhle box velmi dobrým způsobem, jak dát dítěti tuto šanci.

Hlavy i smajlíci jsou magnetičtí a na herní desce parádně drží. Proto se děti mohou plně soustředit na čtení karty. Nejdříve musí mezi magnetkami najít odpovídajícího hrdinu nebo hrdinku. Už jen nalezení správné tváře, která je na momentce vyobrazená s jiným výrazem, je první krok k úspěchu. Mezi spoustou hlav musí děti pečlivě vybírat, aby si byli jistí, že mají tu správnou postavu.

Jde pouze o hraní s magnetickými dílky. Nic víc v tomto boxu nehledejte, ale rodiče mohou všechno to hledání a zkoušení doprovodit vypravováním a vysvětlením. Dvacítka desek jim k tomu dává opravdu dostatek prostoru, protože box s touto náplní vydrží dětem i několik měsíců, než se význam všech emocí a pocitů vyjasní.

Zpracování je špičkové. Deska v kombinaci s dílky funguje velmi dobře, grafika je jasná a nehraje si na zbytečné kudrlinky. Při tom pak samotné karty a kresby situací jsou volnější, aby se děti musely zamýšlet nad jejich kontextem. Pokud chcete pomoci dětem pochopit jejich emoce i pocity okolí, pak by vás měla zajímat nová krabička Magnetická hra Emoce a pocity s předlohami. S pomocí řady velkých komponent se děti naučí rozeznávat na obličeji výrazy a přiřazovat jim význam. Naučí se porozumět pocitům a chápat fakt, že lidé mohou být smutní, šťastní nebo rozzlobení. Magnetická hra Emoce a pocity s předlohami plní skvěle svoji funkci a uvádí děti do světa beze slov.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko

Prozkoumávejte dál
Recenze: Experiment – pokusy na hráčích