Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Magnetky – auta a ptáci

V každém dětství jsou momenty, kdy rodiče nachází umělecká díla úplně všude. V horším případě to jsou kresby na zdech nebo nůžky použité na nesprávném místě. Zdá se, že už snad nic nemůže pomoci a prostě se musíte smířit s tím, že bude čas vymalovat.

Ale naděje existuje! Jsou to magnetky různých barev a tvarů. My vám dnes představíme sérii magnetek od značky Janod. Jedná se o krabičky Auto a Vytvoř si ptáčky. Oba malé boxy k nám přináší oficiální distributor Janod pro ČR a SR.

A pokaždé jsou naplněné hromádkou krásných magnetek. V obou případech je jich stejný počet, tedy 24 dílků ptáčků a 24 dílků aut. Zatímco auta nabízí kromě závoďáků řízených zvířátky také nějaké ty rekvizity, jako třeba kužel, semafor nebo značku, v případě ptáčků je situace trochu složitější. Každý z malých zpěváčků se totiž skládá hned ze dvou částí – magnetky reprezentující tělo a druhé, která představuje hlavu.

Každá magnetka je vyřezaná pěkně v odpovídajícím tvaru a na zadní straně se ukrývá nalepená tenká vrstva, která obrázek udrží na kovovém povrchu. Rámuje také přesně tento obrázek, takže má dostatek plochy, která nahrazuje sílu. Samotné magnety nejsou nějak přehnaně silné, ale pár listů papíru udrží. Na držení obrázků, které děti nakreslily, jsou ideální.

Ale mnohem pravděpodobnější je, že je děti budou neustále mít v ruce. To proto, že mají opravdu líbivou grafiku a navíc nabízí i přesah do hraček. Už s autíčky mají děti tendenci si hrát, protože jsou včetně řidičů a díky výbavě k nim je možné vytvářet různé situace na ploše a povzbuzovat tak dětskou představivost.

Ještě výraznější je to u magnetků s ptáčky. Těm děti mohou kombinovat hlavičky s těly, jak se jim zachce a vznikají tak zajímavé kombinace. I zde je velkým a hlavním přínosem právě důraz na fantazii dětí.

Magnetky Janod hodnotíme velmi vysoko. Manipulace s nimi je skvělá, jsou pevné a ani jejich grafika se nijak neošoupe i při neustálém přenášení. Osmačtyřicet dílků celkem znamená, že budete mít pokryté magnetky nejen lednici, ale i radiátory a vše další, co je schopné obrázky udržet. Ale domov plný obrázků je spokojený domov pro malé děti, takže přesně tak to má být.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Qarq – ještě menší než atom