Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Příběhy s Carotinou

Každý příběh má spoustu protagonistů. Všichni se neustále točí jeden kolem druhého v nepopsatelném tanečku, který nakonec vede k nevyhnutelnému zakončení.

Ale nás zajímá především samotný příběh, který dostanou děti šanci vyprávět v nové hračce a krabičce s názvem Příběhy s Carotinou. Jedná se o hračku, která vyšla pod záštitou firmy Lisciani a to s odkazem na chytrou mrkvičku. V češtině, tedy včetně přiložených lokalizovaných pravidel, přináší krabičku firma Piatnik.

Uvnitř krabice se ukrývá spousta kartonových dílků, ze kterých malé děti dokážou (třeba i s pomocí rodičů) postavit figurky postav, zvířátek a rostlin, které vytvoří hlavní hrdiny jakéhokoliv dětského příběhu. Figurky se skládají vždy z několika částí, které se do sebe zasunou a potom krásně drží tvar, ale také bez problémů stojí.

Už z názvu jasně vyplývá, že se od dětí očekává, že budou vyprávět příběhy. Kartonové figurky při tom využijí jako herce, kterými mohou pohybovat a přehrávat nějaké vymyšlené dobrodružství. Děti si tak skvěle trénují představivost, spojování prvků do souvislého celku a vnímání vzájemných vizuálních vazeb. Děti musí myslet kreativně a k tomu si rozvíjí také svoji slovní zásobu.

Navíc figurky nemusí zůstat jen tak, jak je autoři navrhli. Lze je velmi chytře mezi sebou kombinovat a vytvářet tak fiktivní zvířátka. Křížením se děti baví a trochu se uvolní oproti vážnému vyprávění příběhů založených na skutečnosti. Mohou ještě více popustit uzdu svojí fantazii.

S pomocí pevných kartonových postaviček lze také trénovat základní počty, barvy, ale třeba i strany a umístění objektů. Fantazii se zde meze nekladou a pěkně zpracované figurky k tomu rodiče i malé děti vyloženě vybízí.

Pokud tedy hledáte způsob, jak s dětmi vyprávět vlastní příběhy s mnoha zajímavými protagonisty, pak tahle krabička nabízí velmi zajímavý základ, se kterým se dá pracovat. Pravidla vám asi neřeknou nic nového. Ale vyjadřovací schopnosti jsou jednou z nejcennějších věcí, které mohou děti mít a s Příběhy s Carotinou je budou velmi dobře trénovat.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Pret-a-Porter – móda k vám do obýváku