Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Granna 4 puzzle

Byli jednou čtyři nerozluční kamarádi. Už od narození si spolu hráli a nikdo jim neřekl, že by neměli. Spolu se smáli a spolu dováděli, i když byli úplně rozdílní. Patřili každý do úplně jiných světů. A když trochu vyrostli, najednou je rozdělili a zakázali jim se spolu kamarádit. Bobr vyrazil k řece, pejsek musel do lesa honit srnky, kočka dostala za úkol mazlit se s rodinnými dětmi a ovečka musela vyrazit na pastvinu.

Každý ze čtveřice měl pocit, jako by ho někdo rozčtvrtil. A hračka 4 puzzle s ilustracemi od Agnieszky Kowalské nabízí dětem šanci svést je znovu dohromady. Čtyři obrázky v krabičce nám přináší společnosti Pygmalino, která distribuuje hračku vydávanou firmou Granna.

Jednotlivé obrázky se ukrývají společně v krabičce, každý má svoji barvu a každý je orámovaný ve tvaru obláčku. Děti tyto komponenty vycvakají ven z vězení. V tu samou chvíli se jednotlivé obrázky rozpadnou na čtyři dílky, a pokud nedávají pozor, tak se všechny pěkně zamíchají.

A to je moment, kdy poprvé musí děti ukázat, jak dobře umí v destičkách rozeznat barvy a tvary. Je třeba dílky znovu rozdělit na skupinky a poté všechno uspořádat a propojit s pomocí jednoduchých puzzle zářezů.

Samotné spojení je lehké na realizaci a respektuje věkové doporučení, které u tohoto boxu začíná už osmnácti měsíci. Je samozřejmě třeba brát v úvahu, že některé děti mají nutkání všechno okusovat a jelikož je to karton, tak ústa a sliny jsou jeho úhlavním nepřítelem. Je dobré, aby si se skládačkami hrály děti pod dohledem.

Navíc dílky jsou opravdu velké, takže se s nimi velmi dobře manipuluje. A to pro malé ručky je důležité, protože si budou muset prcci každou část obrázku pořádně prohlédnout, než se jej pokusí nějak zařadit.

Tyto malé děti vezmou zavděk každou šancí ukázat, co dokážou. A ocenění a uznání rodičů za složení každého obrázku jim udělá ohromnou radost. Samy se ze svého úspěchu navíc také umí radovat, protože to rozhodně není samozřejmostí. Pro děti to je na začátku výzva a musí se k úspěchu postupně propracovat, protože vše je náročné na motoriku, přesnost, schopnost natočení a vnímání všech prvků jako celku.

Velkou pochvalu si zasluhuje box za zpracování. Jednotlivé dílky a destičky mají hladkou povrchovou úpravu. Možná i proto je karton opravdu velmi pevný, aby snesl méně citlivé zacházení od děti mladších dvou let. Tito malí hráči budou z nových skládaček nadšení a to je hlavní, čím by se měl úspěch takovýchto malých hříček hodnotit.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Soqquadro – sportovní výkon u stolu