Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Janod Závody s vejcem – udržte bílek i žloutek na svém místě!

Kdyby tohle vejce mělo ústa, tak by křičelo strachy. Neskončí totiž na pánvičce, v polívce ani v nějaké lahodné buchtě. A pouze taková vejce se dostanou do Vejhally. Místo toho se musí strachovat, že se rozplácne na dlažbě a jeho osudem bude spláchnutí příští dešťovou přeháňkou, takže bude navěky prokleté.

Naštěstí ve hře Závody s vejcem takové nebezpečí nehrozí, protože její součástí nejsou opravdová vejce. Tvůrci hry pracující pod značkou Janod je totiž vyrobili ze dřeva. A tyhle nečekaně pevná vejce nyní míří i na naše české lžičky zásluhou oficiálního distributora Janod.

Malá kartonová krabička je tmavě modrá a na jejím obalu vidíme právoplatně vyděšená vajíčka. Krabička má ale pouze odklápěcí víko, takže její obsah je třeba opatrně vysypat. Na první pokus jsou sice všechna vejce i lžičky obaleny do tenkého ochranného papíru, ale příště už takovou ochranu mít nebudou, takže je třeba si počínat s opatrností.

Příprava hry je docela jasná a jednoduchá. Každý si vybere jednu barvu lžičky a podle toho dostane také jedno vajíčko. Zatím není třeba obě vybavení kombinovat, protože hráči si nejdříve musí určit a vybrat trasu. Může to být kolem stolu, po zahradě nebo z pokoje do pokoje. Dokonce si pro to mohou děti postavit vlastní speciální dráhu. Vše závisí pouze na nich.

Jakmile je vše připraveno, každý z hráčů si položí vajíčko na svoji lžíci, někdo odpočítá start a všichni současně mohou vyrazit ve snaze být první. Pravidla jsou volná, takže zůstává na hráčích, jak vyřeší, pokud někomu spadne vejce. Takový hráč by se dle našich zkušeností měl zastavit, vejce sebrat a teprve poté pokračovat dál v závodě. To samo o sobě je dostatečnou penalizací a zdržením, protože i pár vteřin zde může rozhodovat o tom, kdo dorazí do cíle jako první.

Závody s vejcem jsou jednoduchou akční zábavou, která je určená především pro děti a to překvapivě už od tří let. Je pravda, že v tomto věku už mají děti dostatečnou rovnováhu a dokážou běhat docela bezpečně. Přesto doporučujeme, aby se takové souboje konaly spíš na otevřeném prostranství, protože děti se koukají na vejce, a ne na cestu.

Pokud je ale bezpečnost závodu zajištěna, pak na děti čeká napínavý souboj, a hlavně i trénink koordinace ruka-oko, protože po celou dobu závodu musí vyvažovat vejce na lžíci tak, aby nespadlo. A to není snadné.

Je pak na každém ze závodníků, jakou rychlost zvolí. Opravdový běh se totiž dle našich zkušeností u dětí příliš nevyplatí a vede spíš k více pádům vejce než opatrná rychlá chůze. Ale na to si děti přijdou samy.

Trvání hry závisí pouze na tom, kolik kol si u partie určíte. Může jít o závodění na jedno kolo, ale stejně tak dobře si můžete po jednotlivých závodech počítat vítěze a poražené a soupeřit hned na několik pokusů. Hra dokáže zabavit maximálně čtyři hráče, protože je v krabičce právě tolik vajec a lžic. Čím více jich je, tím více strkání se dočkáte, ale také většího počtu karambolů.

Každé vejce je jedinečné nejen barvou, ale i svojí tváří a výrazem. Díky tomu se dětem opravdu líbí a vypadají jako nějaké tváře spíš než vejce. Celkové dřevěné zpracování je precizní, lžíce jsou pevné a ani při pádech nehrozí jejich zničení. Prohlubeň je tak akorát velká na to, aby v ní vejce bezpečně leželo.

Závody s vejcem jsou akční legrací, pokud máte doma malé divočáky a chcete, aby se trochu unavili místo věčného vysedávání u stolu. S touto krabičkou zažijí spoustu legrace, zábavy a pokud budou chtít, mohou se zapojit dokonce i dospělí. Legrace přece není zakázaná v žádném věku. Tak si i vy vyzkoušejte jak máte pevnou ruku, aby vám nepraskla skořápka!

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko

Prozkoumávejte dál
Recenze hračky: Janod Sweet Cocoon – želva se učí abecedu