Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Kouzelné čtení Zima

kouzelne-cteni-zima-01

Když je teplo, všichni se těší na zimu. A když je zima, všichni se těší na teplo. Tak to prostě je a vždy to tak nějak platí, protože každé z těchto protilehlých ročních období má svoje lákadla. A je jedno, jestli se rádi koupete, jezdíte na saních nebo vás lákají brusle.

To všechno čeká nejen na dospělé, ale i na děti, které by měly poznat nejen radosti, ale i zákonitosti každého ročního období. Tentokrát tu máme interaktivní mluvící knihu Zima z edice Kouzelné čtení. Malou čtvercovou brožurku vydává společnost Albi a k jejímu využití potřebujete elektronickou tužku Albi.

Právě na ni je ale třeba nejdříve nahrát malý datový soubor se zvukovými stopami. Poté už je možné tlačítkem tužku nažhavit a dotknout se její špičkou tlačítka pro zapnutí v levém dolním rohu první dvojstrany. V tu chvíli už je vše připraveno na objevování obrázků. Jakmile se malý čtenář dotkne některého z nich, ozve se odpovídající zvuk, popis nebo píseň.

kouzelne-cteni-zima-03

O namluvení se postarala dvojice Tereza a Matouš Rumlovi, zatímco veselé písničky nazpívala Anna Čermáková. Autorkou jejich textů i melodií je L. Tovarová a ilustrace v celé knize zpracovala KOMÁRA.

Kniha nechá děti ve společnosti Madlenky a Jonáše dovádět na sněhu, ale také poznávat funkci lojových koulí, krmit lesní zvěř nebo sportovat na zamrzlém jezeře. Zadovádí si dokonce i uvnitř u teplíčka praskajícího krbu, kde připraví všechno potřebné pro čerta a Mikuláše.

U toho všeho ale autoři mysleli i na propojení s ostatními knihami ze série, takže řada prvků je stejná, jen pod sněhem nebo v jiné situaci. A to platí samozřejmě i pro hlavní protagonisty, takže děti si s nimi mohou prožít nejen dobrodružství zasněžené, ale i ty ostatní tři ve zbývajících ročních obdobích.

kouzelne-cteni-zima-04

A na prostoru šesti stran se odehraje spousta dobrodružství, které děti mohou prozkoumávat zase těmi klasickými několika způsoby. Je tu jednoduchý i detailní popis, další ikona způsobí, že děti i zvířátka začnou mluvit. Každá dvoustrana má navíc svoji vlastní písničku, kterou si mohou mrňousci notovat nebo dokonce naučit.

A samozřejmě nechybí ani hry a hledání některých prvků nebo pamatování si informací, které se děti dozvěděly z knihy. Počítat úspěchy jim tužka sice neumí, ale i tak i tak je soupeření u jejich stránek zábava, hlavně pro ty, kterým odpovídá cílový věk od dvou do šesti let.

kouzelne-cteni-zima-05

Zima je krásná kniha pro předškoláky, která kompletuje sadu čtyř ročních období. Je opět plná informací o daném čase kalendářního roku, ale hlavně cílí na děti písničkami. Až tři stovky zvuků a čtených vět, které jsou zřetelné, jednoduché, ale současně zajímavé. Zima prostě dotváří sérii, kterou chcete mít doma, pokud chcete zabavit předškoláka.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Hook! – pirátská vybíjená