Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Malá velká myška – hra s protiklady

Bydlí spolu v jedné noře. Ale zatímco malá myška neustále běhá někde po venku, shání potravu a už mnohokrát unikla chtivým drápkům místního kocoura, velká myška jen sedí v bezpečí za zdí. Dřív se občas podívala ven, ale naposledy, když chtěla kouknout, co to venku tak krásně voní, zjistila, že už otvorem neprojde.

A na protiklady si budou hrát a trénovat jejich vnímání i malé děti, které se pustí do světa jednoduché hry Malá velká myška, kterou doporučuje Asociace klinických logopedů. Hru vytvořila společnost Granna a u nás je k dostání v kompletní lokalizaci zásluhou společnosti Pygmalino. Hra patří do série Klub předškoláků.

Na víku malé krabičky vidíme spoustu myšek na malých čtvercových portrétech a v nejrůznějších situacích. Uvnitř se ukrývají jen malé čtvercové a barevné destičky, které grafikou naplnil Marcin Bruchnalski. A tyto dílky jsou vše, co hráči budou potřebovat k tomu, aby si vše užili.

Náplní hry je hledání dvojic. Na začátku hraní vyloží dětí všechny destičky do středu stolu, a to obrázkem dolů. Ani zadní strana ale není pro všechny kartičky stejná, ale dělí je na dvě skupiny. Na stole zůstanou ale pouze dílky červené, zatímco by modré je třeba nyní rozdělit mezi děti tak, aby měly všichni stejný počet. Každý z účastníků si rozloží své destičky před sebe.

Hráči se střídají na tahu a snaží se najít ve středu stolu protiklad jedné z destiček, které leží před ním. V případě, že se mu podaří zkompletovat dvojici, může si ji ponechat. V opačné situaci ukáže obrázek všem ostatním, aby si jej mohli zapamatovat pro následující kola.

Postupně tak odkrývají destičku za destičkou, párují je a snaží se najít správné dvojice, které vyjadřují protiklady. A tím se současně učí. K tomu testují i svoji paměť a při tom není hra tak docela kopií pexesa, protože dělí destičky na dvě samostatné skupiny.

Grafika i kulisy jednotlivých destiček jsou opravdu povedené a přizpůsobené cílovému publiku. Nabízí jednoduché, ale barvité ilustrace a celkově opravdu pěkně popisují samotné vlastnosti, které mají být cílem vnímání protikladů.

Malá velká myška má krásné poslání, jak se snaží rozšířit dětem jejich povědomí o věcech opačných, ale současně s tím dokáže trápit také paměťové buňky. Malá velká myška je díky tomu skvělá zábava a díky různým možnostem hraní je vhodná pro děti už od tří let, ale klidně dětem vydrží až do školy.

Prozkoumávejte dál
Mostbet-də Onlayn Idman Mərcləri: Mostbet Bukmeyker Kontorasına Mərc</tg