Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Těstoviny

Voda bublá. Struhadlo je nabroušené. Oči už dokonce mají jasno v tom, jak by vše mělo chutnat, ale ještě zbývá celý pokrm uvařit. Jak dlouho se vaří těstoviny? Dejte pozor, ať je nerozvaříte. Lanodný sýr je třeba nastrouhat, abychom s ním mohli pak výsledný pokrm posypat.

Do světa italských pokrmů a těstovin nás zve hračka Těstoviny (Pasta) od značky Janod. Rozměrově velký box obsahuje vše, co děti potřebují na přípravu lahodného oběda. A v Čechách si takové jídlo můžeme uvařit zásluhou oficiálního distributora Janod pro ČR a SR.

Velký tmavý box obsahuje překvapivě zase především krabičky. Právě v nich by se měly ukrývat při hraní těstoviny, které pak budou děti sypat do hrnce a vařit. V krabici je všechno, co byste si pro takové vaření představovali.

Všechno zahájí děti položením hrnce na plotýnku, kterou reprezentuje filcový červený výřez ve tvaru plamínku.  Pak už si vyberou, jestli chtějí vařit farfalle, tedy motýlky, nebo raději budou příbor nořit do hromady tagliatelle (hadi). Z krabičky odsypou požadované množství do hrnce a začnou stopovat čas přípravy.

A zatímco voda s těstovinami bublá, je třeba vzít do ruky sýr a s pomocí struhadla vše nakrájet. Pak ještě rychle připravit rajčata, houby a natrhat trochu petržele na ozdobení. Jakmile uběhne předepsaný čas, aby těstoviny byly al dente, tak je děti z hrnce vysypou do síta a potom už může vše zamířit na talíř. Tam jde o finální prezentaci, než malí kuchaři přinesou svůj výtvor hlavnímu strávníkovi, tedy rodičům nebo kamarádům. Ještě předtím by měli vše promíchat připravenou naběračkou.

V předchozím textu je zmíněná spousta zdánlivě nebezpečných komponent. Jenže nemusíte mít obavu, protože všechny jsou velmi pečlivě upravené tak, aby pro děti hra byla opravdovou radostí bez jakéhokoliv rizika.  

Celkově je zpracování naprosto parádní. Vše je dřevěné, pevné a zdobené grafikou. S obsahem krabice se hraje skvěle a obsah podporuje fantazii. Děti, které mají doma kuchyňku nebo další vybavení, budou naprosto nadšené. Jedná se o krabici naplněnou zábavou a jídlem, které zůstane po celou dobu jen v představách. Ale to nevadí, protože se jedná o skvělý počin pro každého malého kuchaře.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko

Instagram: @janod_cesko_slovensko

YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Confetti – všude samá kolečka