Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Starověký Egypt a Pozoruhodní savci – Kouzelné dvoulisty aneb sestavte si vlastní knihu pro Kouzelné čtení

I v Egyptě nechyběla spousta zvířat. Po písku se mezi rostoucími pyramidami pohybovala spousta pozoruhodných stvoření, ať už měly libovolný počet nohou nebo třeba jenom křídla. Stavitelé je všechny znaly, protože zatímco u některých se jim hodila hrubá síla, jiné zase představovaly nepříjemnosti nebo dokonce nebezpečí.

Kouzelné čtení je série, kterou plní většinou knihy. Spoustu poznání nám přináší firma Albi se svojí řadou určenou pro elektronickou tužku Albi. Nově ale pro toto chytré čtení vychází také dvoulisty, které si mohou čtenáři zařadit do složky.

Nová série se jmenuje Kouzelné dvoulisty a my dnes představíme dva exempláře – Pozoruhodní savci (kresby od Simony Prokešové a text od Martiny Ležakové) a Starověký Egypt (ilustrace od Antonína Šplichala a text od Nikoly Michňové). Zajímavé je, že mluvení také pokaždé obstarává někdo jiný – u zvířátek to jsou Ondřej Havel a Vendula Fialová, u pískem zasypané historie pak Vendula Fialová a Lukáš Příkazký.

Dvoulisty se ukrývají vždy v papírové obálce. Ve skutečnosti to nejsou ale dva listy tak, jak byste si je představovali. Jedná se o jeden velký list, který je přehnutý a vytváří tak dvě menší strany a jednu velkou dvoustranu. Celkem se tedy jedná o tři tematicky sladěné celky, které se dohromady věnují chytře svému tématu.

Ačkoliv se jedná vlastně vždy jen o dva velké obrázky, nabízí pokaždé více než neuvěřitelných 900 zvukových stop. To současně znamená, že jsou karty nabité informacemi a mohou tedy opravdu fungovat jako ta velká encyklopedie, kterou si z listů děti mohou sestavovat.

Dozví se vše o faraonech, stavbě pyramid, zemědělství i rozložení egyptské společnosti. Dokonce i o důležitých postavách, bozích, tajemném písmu a balzamování, prostě vše, co se Starověkým Egyptem souvisí.

Druhá obálka nabízí vše o savcích. O každém obrázku tu je hodně, a ještě více informací, takže se dozví děti o mravenečnících, podzemních živočiších i o ptakopyskovi. Vše efektně rozdělené na kontinenty, ale i uspořádané do časové osy. Co jsou to vlastně savci? Všechno pěkně pohromadě s krásnými obrázky.

Na čtenáře v obou knihách čekají pojmenování, detailní informace, rozhovory postav a k tomu navíc i některé hry, které využijí dotykovou špičku. Každý si vybere ta témata, která jej zajímají a s pomocí proděravělého papíru sepnou do samostatně dodávané složky. Je jasné, že tyto listy jsou určené pro ty starší a zvídavé děti, které touží po poznání. A přesně to Kouzelné dvoulisty nabízí a my můžeme jen chválit, že přesně takto se to dělá, pokud nechcete nabízet pouze velké jednostranně zaměřené knihy.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Cink! Extreme – cinkejte extrémně