Úspěch pro Photo Pixel Art

photo-pixel-art-0810_medium_1

Na pražském veletrhu hraček zvítězila kreativní hra na tvoření portrétů. Cenu GRAND PRIX si z veletrhu FOR TOYS 2015 odváží firma Pygmalino za novinku PHOTO PIXEL ART. Ocenění získávají každoročně exponáty, které přinášejí pokrok ve svém oboru.

Inovativní tvoření portrétů Photo Pixel Art je založeno na využití barevných kolíčků, kterými autor pokrývá vytištěnou fotografii. Když se podíváte ze správné vzdálenosti, jakoby zázrakem splynou a vytvoří obrázek s tisíci nových barev a odstínů. Jde o princip tzv. optického mísení barev v oku diváka, který používali už pointilisté na konci 19. století. Předseda hodnotící komise Jan Šťastný zdůraznil, že Photo Pixel Art je nová hra určená pro celou rodinu se širokými možnostmi uplatnění a navíc se jedná o produkt, který není na jedno použití, ale po čase je možno změnit motiv fotografie.

photo-pixel-art_MG_0937a

„O ceně rozhodovala přísná odborná porota. Pro zisk ceny Grand Prix bylo nutno splnit kritéria, mezi která patří: netradiční nápad, progresivní technologie, mimořádná kvalita za přijatelnou cenu a ekologická hlediska,“ dodává majitel firmy Milan Katrušák.

Celkem se pražského veletrhu hraček FOR TOYS zúčastnilo 208 vystavovatelů z České republiky. Společnost Pygmalino získala hlavní cenu v konkurenci osmi inovativních firem, které byly do soutěže zařazeny.

A proč vám o tom vlastně píšeme? Má to nějaký hlubší smysl? Ano, má. V blízké době vám totiž přineseme recenzi na tuto hračku a zhodnotíme, jestli zmíněné ocenění bylo oprávněné.

Prozkoumávejte dál
Review: Mat Goceng – let´s punch him in the nose