Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Ke stažení 10: Space Alert – část druhá

Space Alert - ke stažení

Po trochu delší pauze pokračujeme v našem oblíbeném seriálu Ke stažení. Navážeme na předchozí článek o Space Alertu (recenze), který se dočkal vydání rozšíření Vzdálené horizonty. V prvním díle o Space Alertu jste si mohli pořídit záznamník letu, různé visačky pro posádku, postavy ze Star Treku nebo vyznamenání, které se udělují za výjimečné výkony na misi.

Dnes se podíváme nejdříve na zvukové stopy a generátory nových misí.

1) Space Alert: CD s hudbou (varování jsou v angličtině)

Space Alert je hra výjimečná tím, že spojuje deskovou hru se zvukovým zážitkem. Potřebujete k němu CD přehrávač. Originální CD se vyznačovaly tichem, který občas přerušilo hlášení o hrozbě nebo dalších událostech.

Uživateli Pete S. se zdálo ticho málo atmosférické, proto přidal do každé stopy skladbu, která hraje na pozadí. Melodie jsou voleny tak, aby nerušily při hraní, ale přitom navozovaly pocit blížícího se nebezpečí a napětí. Hudba se liší nejen napříč misemi, ale mění se i v jednotlivých fázích, čímž se dostaneme celkem na 24 skladeb (osm misí po třech fázích).

Jedná se o zajímavé oživení, hrozí však, že si je hráči s více opakováními naposlouchají a budou vědět přesně, kdy přijde která hrozba. Přecejen u ticha se tok času odhaduje hůře než u melodií, které jsme zvyklí poslouchat dnes a denně.

Odkaz ke stažení: http://www.boardgamegeek.com/filepage/52721/original-space-alert-mission-tracks-with-music

Space Alert - ke staženíSpace Alert - ke stažení

2) Space Alert: Generátor náhodných misí (varování jsou v angličtině)

Autorem prvního generátoru náhodných misí je uživatel Daniel Salinas vystupující pod přezdívkou zorba. Díky jeho práci si můžete vygenerovat svoje vlastní zvukové soubory, které si pak vypálíte na CD a změníte si tak již naposlouchané mise. U misí si můžete zvolit jejich délku ve vteřinách, obtížnost na stupnici 6-16. Naráz lze nechat vygenerovat také hned několik misí a vybrat si můžete ze dvou jazykových sad, mezi nimiž však je pouze angličtina a němčina.

Zároveň umožňuje program vygenerovat také přepis těchto hlášení podobně, jak jej najdete u hry. V pokročilých nastaveních můžete určit délku jednotlivých fází, ale i přibližný počet hrozeb, poruch komunikace a dalších hlášení.

Program je vynikajícím nápadem, který posouvá variabilitu Space Alertu ještě dál.

Odkaz ke stažení: http://www.boardgamegeek.com/filepage/41300/space-alert-mp3-random-mission-generator

3) Space Alert: Alternativní generátor náhodných misí (hlášení jsou v angličtině)

Autorem druhého generátoru, který vychází z předchozího, je Daniel Reece. Ten se pokusil nastavit generování misí tak, aby statisticky odpovídalo originálním misím.

Problémem této verze generátoru je, že k jejímu využití musíte mít nainstalovaný balíček s programovacím jazykem Perl.

Odkaz ke stažení: http://www.boardgamegeek.com/filepage/44361/space-alert-alternate-mission-generator

Space Alert - ke stažení

4) Space Alert: Nové zvukové soubory (hlášení jsou v angličtině)

Uživatel Big Lebowski zašel v úpravě zvukových stop ještě dál, využil totiž zvukových efektů z klasického seriálu Star Trek a pozměnil také samotná hlášení. Ženský hlas, který je nyní přednáší, je laděný také do Star Trekového stylu.

Samotné rozložení originálních misí však ponechal podle originálu. Dojem tak je opravdu úchvatný, protože díky němu si připadáte opravdu jako na palubě Enterprise.

Na adrese zmíněného odkazu najdete všech osm misí, které Space Alert nabízí. Pro české hráče může být jedinou nepříjemností angličtina, kterou je celá stopa namluvena.

Odkaz ke stažení: http://www.boardgamegeek.com/filepage/39404/trek-alert-us-english-mission-1-to-8

5) Space Alert: Záznamník v Excelu (nadpisy a vysvětlivky v angličtině, lze přeložit)

Pokud si rádi vedete statistiku svých úspěchů a neúspěchů ve Space Alertu, bude pro vás výborným pomocníkem excelovský sešit od Davida Kiehnhoffa. Ten vám totiž pomůže nejen v evidenci jednotlivých misí, ale také v jejich vyhodnocení.

Odkaz ke stažení: http://www.boardgamegeek.com/filepage/44166/space-alert-exp-log-v2-0

Space Alert - ke stažení

6) Space Alert: Animované přehrání celé mise (několik slov při zadávání v angličtině)

Jason Dreger vytvořil krásný flashový prográmek, který vám umožní přehrát si celou dokončenou misi v animovaném prostředí se zvuky. Jedná se o vynikající nápad, ve kterém můžete už v klidu a bez časového tlaku analyzovat průběh hry a hledat chyby.

Na začátku si vyberete karty, se kterými jste hráli a samozřejmě musíte pro všechny hráče vybrat pořadí akcí, v jakém je opravdu prováděli. Veškeré nastavení je otázkou několika málo minut, a pak už jen můžete koukat na skvěle animovaný záznam. Skoro jako byste opravdu byli tam a bojovali se nepřátelskými civilizacemi.

Vše je vyvedeno v krásné grafice se zvuky i animacemi, takže se nebudete rozhodně nudit.

Online: http://homedrone.110mb.com/tusatp.html

Odkaz ke stažení: http://www.boardgamegeek.com/filepage/56253/space-alert-flash-turn-resolution-processor

7) Space Alert: Little Duckling aneb jak se stát vesmírným průzkumníkem s posádkou do tří lidí (pravidla v angličtině)

Na závěr jsme si nechali opravdovou lahůdku, pod kterou je podepsaný Noah V. Už název trochu napovídá, že se bude jednat o variantu lodě, protože v originále se jmenuje velká loď ze Space Alertu Sitting Duck. Autor pojmenoval svoji Little Duckling, tedy malé kačátko. Ze zvláštního PDF souboru si ji vytisknete, a pokud se vám bude hodně líbit, pak si ji můžete nalepit na druhou stranu originálního hracího plánu.

Tato zdrobnělina má svůj důvod, protože loď je ve skutečnosti výrazně menší. Tato varianta tak umožní všem vesmírným průzkumníkům létat na mise v jednom až třech hráčích, aniž by museli zastávat práci více než jednoho člena posádky.

Space Alert - ke stažení

Na začátku stojí nový herní plán, který zobrazuje malé kačátko v jeho plné kráse. Zatímco modrá zóna zůstala nedotčená, z červené a bílé zóny se stala jedna společná červeno-bílá zóna. V té se budou odehrávat všechny události hlášené pro červenou i bílou zónu.

Malé kačátko létá, na rozdíl od své větší sestřičky, pouze na pětiminutové průzkumné skoky. Budete tedy potřebovat pouze akční desky s čísly 1-7 a dvouřádkovou verzi průběhu mise.

Celá pravidla a úpravy se rozkládají celkem přes devět stran v anglickém jazyce, takže si s malým kačátkem zahrají pouze anglicky mluvící kapitáni.
Na závěrečné straně pravidel naleznete také vygenerované mise pro Malé kačátko, kterých je opravdu požehnaně. Kódy jsou vytvořeny pro Flash Mission Player od Phipsisoftware, který naleznete na adrese http://www.phipsisoftware.com/SpaceAlert.html.

Jedná se o vynikající variantu, která je skvělá pro partii v menším počtu hráčů.

Odkaz ke stažení hracího plánu: http://www.boardgamegeek.com/filepage/57743/little-duckling-new-board-rules-and-missions-for-a

Odkaz ke stažení pravidel: http://www.boardgamegeek.com/filepage/57744/little-duckling-new-board-rules-and-missions-for-a

***

Tím naše dnešní povídání o Space Alertu končí, ale nebojte, za 14 dnů se sejdeme znovu, zase u jiné hry a povíme si o dalších možnostech, jak vytuningovat svoji deskovou hru na maximum.

Ke stažení 10: Space Alert – část druhá
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Ke stažení 3: Agricola – část první