Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Ke stažení 13: Poštovní kurýr

Tak se konečně zase v novém roce pustíme společně do objevování způsobů, jak si užít se svými hrami více zábavy, než najdete přímo v krabici. Jak víte z předchozích dílů, po Internetu se potulují hromady zajímavých rozšíření a variant pro mnoho oblíbených her.

Tentokrát se staneme na chvilku pošťáky a podíváme se, jestli je nějaká šance, jak si vylepšit už tak velice povedenou hru Poštovní kurýr, kterou u nás seženete v distribuci firmy MindOK.

1) Zjednodušená mapa (není třeba angličtina)

Pro všechny hráče, kteří mají problém číst v mapách a nebo se nechtějí složitě rozhlížet po stole připravil Norman Rule zjednodušenou mapu hry Poštovní kurýr.

Najdete na ní všechna města a jejich vazby bez jakékoliv přídavné grafiky. Města jsou navíc obarvená podle zemí, do kterých patří, takže je tato mapa vše, co potřebujete k ruce při plánování karet. To vše dokonce ve dvou verzích na dvou listech Excelového dokumentu.

Odkaz ke stažení: http://www.boardgamegeek.com/filepage/41297/simplified-thurn-and-taxis-map

2) Poštovní kurýr pro PC (základní angličtina)

Fanoušci Poštovního kurýra si jej mohou zahrát o samotě na počítači proti třem dalším protivníkům s umělou inteligencí. Pokud k této možnosti přistoupíte, jako k šanci na trénink a pohodové zábavě, pak by určitě mohla být zajímavá.

Nevýhodou programu jsou opravdu droboučká písmena, která se dají těžko číst. Samotná ovladatelnost je jednoduchá a intuitivní, vše je stejné, jako jste zvyklí v deskové hře.

Autorem PC hry Thurn and Taxis (jak se jmenuje anglicky Poštovní kurýr) je kanaďan Troy Dyck.

Odkaz ke stažení: http://www.boardgamegeek.com/filepage/30655/thurn-and-taxis-pc-computer-game

3) Poštovní kurýr pro jednoho (pravidla kompletně v angličtině)

Podobně jako v případě Ticket to Ride, i u této obdobné hry, ve které spojujete města najdeme variantu pro jednoho hráče od uživatele SoloPlayGames.

Jejím základním účelem je být výzvou i pro zkušené hráče Poštovního kurýra. Ve hře pokládáte domečky všech barev a snažíte se získat co největší množství bodů před koncem hry.

Pravidla jsou propracovaná a princip je autorem mnohokrát pečlivě testovaný, takže je vyvážený a co nejblíže k původní hře, jak jen je to možné. V podstatě všechna pravidla z původní varianty hry zůstávají v platnosti a setkáte se pouze s drobnými úpravami.

Odkaz ke stažení: http://www.boardgamegeek.com/filepage/41409/soloplay_thurntaxis_v1-pdf

Komentáře k variantě: http://www.boardgamegeek.com/thread/396183/soloplay-variant-for-thurn-and-taxis-is-available

4) Změny v partii pro dva (pravidla přeloženy zde)

Ačkoliv je Poštovní kurýr pro dva vyladěný poměrně dobře, uživatel Frank Griese doporučuje ještě upravit rozdělení bodovacích žetonů v jednotlivých zemích tak, že ve hře použity pouze ty s hodnotami:

– Baiern : 5 a 3
– Böhmen/Salzburg : 4 a 2
– Ostatní regiony : 3 a 1
– 6 a 4

Dosáhne tak mnohem napínavější hry, protože je výraznější rozdíl mezi prvním a druhým místem v obsazování regionů. Rozdíl o jeden vítězný bod větší může hrát v závěrečném bodování velkou roli.

Odkaz na variantu: http://www.boardgamegeek.com/thread/134402/2-player-variant

Tím končíme dnešní rekordně krátký díl Ke stažení. Příště se můžete těšit zase na jeden velký oříšek…

Ke stažení 13: Poštovní kurýr
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Ke stažení 9: Space Alert – část první